Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca başlatılan destek programı kapsamında yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle gelir kaybına uğrayan 24.522 müzik sektörü çalışanına üç ay boyunca her ay net 1.000 lira tutarında destek sağlanacak. - 08.01.2021Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlığa bağlı Yunus Emre Enstitüsü, müzik sektöründe faaliyet gösteren altı büyük sivil toplum kuruluşu ve üç müzik meslek birliğinin iş birliğinde Covid-19 salgını nedeniyle mağdur olan ve gelir kaybına uğrayan müzik sektörü çalışanları için başlatılan destek programının son aşamasına gelindi.  Başvuruları 16-25 Aralık 2020 tarihlerinde alınan destek programına 29.679 başvuru yapıldı.

AA’nın haberine göre ilgili sivil toplum kurulu
şları ve meslek birliklerince yapılan incelemeler sonucunda toplam 24.522 başvuru sahibine destek verilmesi kararlaştırıldı. Bu çerçevede başvurusu onaylanan bu 24.522 kişiye üç ay boyunca her ay net 1.000 lira tutarında destek sağlanacak.

Açıklamada, "Söz konusu programda ba
şvuruların hızlı bir biçimde alınması, tasnif edilmesi ve değerlendirilmesi süreçlerini üstlenen Yunus Emre Enstitüsüne ve projede bizimle iş birliği yapan tüm sivil toplum kuruluşlarına ve meslek birliklerine teşekkür ediyoruz" ifadesine de yer verildi.

Açıklamada ayrıca
şunlar kaydedildi: "Çok kısa bir zamanda sonuçlandırdığımız bu destek programının yanı sıra yine Bakanlığımız kaynaklarından karşılanmak üzere; Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) kendi üyelerine çağrıda bulunarak ayrı ayrı destek programları geliştirmiştir.

MESAM'ın programına 2.559, MSG'nin programına 3.028 ve MÜYORB
İR'in programına da 635 olmak üzere toplam 6.222 üye katılım göstermiştir. Toplam 30.744 müzisyen ve sektör emekçisine ulaşacak destek ödemelerinin ilk dilimi, ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır. Destek programlarına gösterilen yoğun ilgiden duyduğumuz memnuniyeti belirterek müzik sektörüne hayırlı olmasını dileriz."

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021