Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1783
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Taylor Swift, Scooter Braun'un 6 albümünün haklarını satın almasıyla ilgili "İkinci kez, müziğim benim haberim olmadan satılıyor" dedi. - 20.11.2020Amerikalı şarkıcı Taylor Swift, ünlü müzik yapımcısı Scooter Braun'un 6 albümünün haklarını 300 milyon dolara satın aldığı haberlerini doğruladı. Twift, Variety'nin haberi sonrası konuyla ilgili Twitter mesajında "İkinci kez, müziğim benim haberim olmadan satılıyor" dedi.

Braun'dan henüz Variety'nin haberi ya da Swift'in açıklamalarına yanıt gelmedi. Ancak toplam 8 albümü bulunan Taylor Swift'in bir süredir kavgalı oldu
ğu Braun'u müzik mirasını mahvetmeye çalışmakla suçladığı biliniyor. BBC Türkçe'nin haberine göre; kavganın temeli ise Braun'un, plakşirketi Big Machine'i satın almasından kaynaklanıyor.

Swift 2004'te müzik kariyerine ba
şlangıç yapabilmek için Big Machine adlı plak şirketiyle anlaşma imzaladı. Şarkıcı, aldığı avans karşılığında yapacağı ilk altı albümün master kayıtlarının mülkiyetini şirkete devretti. Müzik endüstrisinde bu kayıtların mülkiyetini elinde bulunduranlar, reklam ya da dijital müzik platformları dâhil şarkı veya albümlerin kullanım haklarında söz sahibi oluyor. Popüler şarkıların sahipleri çok büyük paralar kazanabiliyor. Braun, Big Machine'i Haziran 2019'da satın aldı. Böylece Taylor Swift'in şarkılarının büyük bölümünün hakları Braun'a geçti.

Braun ve Swift uzun zamandan bu yana bu haklar için sava
şıyordu. Taylor Swift geçen yıl ana kayıtların mülkiyetini kendisine geçmesi için çok çaba harcadığını ve Braun'la müzakere yapmaya çalışğını söyledi. Swift, Braun'un avukatlarının kendisinden olumlu olmadığı sürece Braun hakkında hiç konuşmamasını şart koşan bir gizlilik anlaşması imzalamasını istediğini belirtti. Şarkıcı birkaç hafta önce Shamrock Holdings adlı özel yatırım şirketinin kendisiyle temasa geçerek albümlerinin haklarını satın aldığını bildirdiğini aktardı.

Taylor Swift açıklamasında
şöyle dedi: "Shamrock, benimle satıştan önce temasa geçmek istediğini ancak Scooter Braun'un benle ve ekibimle ilişki kurmamalarını şart koştuğunu bildirdi. Aksi halde satıştan  azgeçecekti. Shamrock'la temasa geçtikten sonra Braun'un satıştan sonra da benim şarkılarımdan kâr elde etmeye devam edeceğini öğrendim. Shamrock'la ortaklık kurma ihtimaline açıktım. Ama Braun'un dahil olması kabul edilemez."

Swift, "Çok sürprizim var" diyerek eski
şarkılarını yeniden kaydetmeye başladığını açıkladı. Bunun Shamrock'un elindeki kayıtların değerini düşürebileceği belirtiliyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020