Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1773
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 36 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın Beethoven’in eserlerinden oluşan albümü, gelecek hafta Lila Müzik etiketiyle çıkıyor. - 16.07.2020Klasik dönemden romantik döneme geçiş sürecine büyük katkı sağlamış ve gelmiş geçmiş en ünlü ve en etkileyici bestecilerden biri olarak kabul edilen Alman piyanist ve besteci Ludwig van Beethoven’in (1770 – 1827) 250. doğum yılı nedeniyle, Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın Beethoven’in  eserlerinden oluşan albümü, gelecek hafta Lila Müzik etiketiyle çıkıyor. Beethoven’in 250. Doğum yılı nedeniyle 2020 yılında iki albüm çıkarmayı hedefleyen Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay, bu yılın ilk albümünün çıkışını twitter hesabından duyurdu.

2020 yılı sonunda, haftaya çıkacak albümden farklı bir çerçevede ikinci bir albüm çıkaraca
ğını duyuran Devlet Sanatçısı Piyanhist Gülsin Onay, twitter hesabı aracılığıyla “Beethoven’ın en severek çaldığım sonatları. Hepsi ayrı güzel ve hepsi ayrı kocaman farklı dünyalar. Umarım beğenirsiniz. Başka bir CD’de sene sonunda farklı sonatlarıyla çıkacak.” dedi.

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın haftaya Lila Müzik etiketiyle çıkacak albümünde büyük besteci  Ludwig van Beethoven’in üç farklı dönemine ait piyano sonatı, Op.13 “Pathétique”, Op. 53 “Andante Favori”, Op.53 “Waldstein” ve Op. 111 yer alıyor.

De
ğerli sanatçımızı tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz!

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020