Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İspanya'nın Barcelona kentinde üç aylık corona virüsü karantinasından sonra kapılarını açan Liceu Operası, ilk konserini farkındalık yaratmak adına bitkilere verdi. - 23.06.2020İspanya’da olağanüstü halin kaldırılmasının ardından yeniden kültür sanat ekinliklerine başlayan Gran Teatre del Liceu, ilk konserini oldukça farklı bir şekilde gerçekleştirdi. Ünlü opera binasının koltuklarını bu kez insanlar yerine bitkiler doldurdu.

Reuters’in haberine göre konserden önce herhangi bir performansta gerçekle
ştirilen tüm ritüeller yine eksiksiz yerine getirildi. Buna seyircileri salona davet etmek için yapılan “Konser başlıyor” anonsları da dahildi. Operanın internet sitesinden yayınlanan konserde orkestra, besteci Giacomo Puccini’nin Crisantemi adlı eserini yaklaşık 2,300 bitkiye çaldı. Performans altı dakika sürdü.

Konser öncesinde bir açıklama yapan Ba
ş Yapımcı Eugino Ampudia, salgın nedeniyle insanların geri plana çekildiğini belirterek, “Doğa, onun elinden aldığımız ve bizim boşaşlttığımız alanlara ilerledi. Empatimizi artırabilir miyiz? Haydi sanat ve müzikle başlayalım ve doğayı harika bir konser salonuna davet edelim” dedi.

Salonda yer alan bitkilerin salgınla mücadele eden sa
ğlık çalışanlarına bağışlanacağı belirtildi.

Foto
ğraflar: Reuters

     

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020