Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Günlük e-müzik gazeteniz Mavi Nota’nın yeni hizmeti elektronik Mavi Nota Müzik Sözlüğü hizmetinizde. - 07.01.2020e-müzik gazetemizin imtiyaz sahibi ve editörü Müfit Semih Baylan’ın 1999 yılında çalışmaya başladığı ve 2018 yılında tamamladığı, Mavi Nota Müzik Sözlüğü, elektronik sözlük olarak ilgilenenlerin hizmetine bugün itibarıyla girmiştir.

Yakla
şık yirmi beş bin madde içinden; ifade, nüans, form, nazari, teorik bilgiler, hareket, müzik tarihi ve çalgılarla ilgili ulaşabilen tüm terimleri belirlenerek; teorik form ve çalgılarla ilgili terimlerin genişçe ve öz olarak açıklanmasına bilhassa özen gösterilerek hazırlanan Mavi Nota Müzik Sözlüğü, sözkonusu terimleri seçilirken en çok kullanılanları tercih edilmiş, aynı terimin birkaç dilde yazılı olanlarından, dilimizde çok kullanılanını ve kökeni belli olanları seçilmesi esas alınarak sözlük hazırlanmıştır.

Sözlü
ğü kullanmak çok kolay olup, karşılığı aranan sözcük ara çubuğuna yazılıp, “ara” butonu tıklandığında gelenin maddenin üzeri tıklanarak açıklamaya ulaşılır.

Mavi Nota Müzik sözlü
ğüne, gazetemizin “müzik sözlüğü” ikonu tıklanarak ulaşılabilinir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020