Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1776
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Besteci Prof. Dr. Server Acim Vefat Etti! - 23.11.2019Besteci, akademisyen Malatya İnönü Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Server Acim, 23. Kasım 2019 (bugün) akşam saatlerinde vefat etti.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak ailesine ve müzik camiasına ba
şsağğı dileriz.

22 Nisan 1961 yılında
İstanbul'da doğanServer Acim, ortaokuldan mezun olduktan bir sene sonra 1978 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi - Devlet Konservatuvarı Kontrbas bölümüne girdi. 1980 yılında da aynı okulun Kompozisyon bölümüne girdi ve Prof. İlhan Usmanbaş'ın öğrencisi oldu.

1990 yılında kompozisyon bölümü Lisans devresinden mezun olduktan sonra aynı yıl Yüksek lisansa kabul edildi ve Prof. Cengiz Tanç'ın ö
ğrencisi oldu. 1993 yılının Nisan ayında M.S.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Kompozisyon Ana Sanat Dalı Sanatta Yeterlilik programından mezun oldu. 1985 yılından beri Tiyatro müziği üzerinde üretim yönünde çalışmalar yapan besteci, bugüne değin ğek çok tiyatro oyunu için müzikler yazmıştır.

1992-93 sezonunda
İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sergilemiş olduğu "MACBETH" oyununa yazdığı müzikle Avni Dilligil Tiyatro Ödülleri bünyesinde "Yılın En İyi Tiyatro Müziği" ödülünü aldı. 1996 yılında İzmir Kültür, Sanat ve Eğitim Vakfı'nca düzenlenen Dr.Nejat Eczacıbaşı 1.Ulusal Beste Yarışması'nda "Senfoni (1990)" adlı eseriyle üçüncülük ödülünü kazandı.Bu yapıt Erol Erdinç yönetiminde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından 15 ve 16 Aralık 1996 tarihlerinde Ankara'da seslendirilmiştir. Cumhuriyetin 75. yılı sebebiyle yazdığı, Atatürk ve Türk Beşlerine ithaf ettiği, "Cumhuriyet Uvertürü", 4.Uluslararası Eskişehir Festivali'nin Açılış Konseri'nde, Howard Griffiths yönetimindeki Zürih Oda Orkestrası tarafından seslendirilmiştir.

Besteci, 1990-1998 yılları arasında gerçekle
ştirdiği Mümar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'ndaki eğitmenlik görevlerinden sonra şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak çalışmakta, Sanat ve tasarım Fakültesi'nde dersler vermektedir. Yrd. Doç. Server Acim, 22 Nisan 1961 yılında İstanbul'da doğan besteci, ortaokuldan mezun olduktan bir sene sonra 1978 yılında M.S.Ü Devlet Konservatuarı Kontrbas bölümüne girdi. 1980 yılında da aynı okulun Kompozisyon bölümüne girdi ve Prof. İlhan Usmanbaş'ın öğrencisi oldu. Konservatuar kompozisyon eiğitimi sürecinde Cemal Reşit Rey'den partisyon okuma ; Ahmet Adnan Saygun'dan Modal Müzik ; Bülent Tarcan'dan Bartok Dördülleri üzerine dersler aldı.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020