Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bir parlayan yıldız daha İstanbul'da - 01.04.2008Oslo’yu kaplamış karanlığı yaran gürültülü bir ışık misali yükselen grup; Shining, 16 Nisan’ın misafiri. Her ay farklı bir şehrin parlayan yıldızlarını İstanbul sahnesine taşıyan konser serisinin Nisan ayındaki durağı Oslo.

Norveçli topluluk Shining; İskandinavya topraklarından yayılan yenilikçi eğilimleri çatısı altında toplayan prestijli plak şirketi Rune Grammofon’un Supersilent, JagaJazzist ve Humcrush gibi dünyayla buluşturduğu çok özel isimden biri olarak tanınıyor. 1999 senesinde standart kalıpları yıkan caz deneyimleriyle yola çıkan Shining, zaman içinde ince ince işleyerek cilaladığı görkemli tavrıyla, taze kan arayışında olan müzik dinleyicisinin kulaklarını ele geçirmekte zorlanmadı. Geçtiğimiz sene yayınlanan “Grindstone” isimli; metal, progresif ve cazı bütünleştirerek olağanüstü bir tasarım harikasına dönüştüren albümleri ise onların adını 2007’nin en başarılı avangart çalışmalarından birinin altına kazıdı. Oslo’dan yükselen bu kaotik güzellik, inleyen nağmeleri, ciğerinizi sökmeye and içmiş saksafonu ve Stanley Kubrick’in şizofrenik filmine, Crowley’nin mistik dünyasına öykünen atmosferiyle City Star Nights by Converse’in konuğu olarak 16 Nisan Çarşamba akşamı Babylon sahnesinde yerini alıyor.

Bant dergisi tarafından organize edilen gecenin açılışını Dandadadan grubundan tanıdığınız Berke Can Özcan, Feryin Kaya ve Burak Irmak’ın elektronik altyapılar üzerinde gezinen iştah açıcı projesi 123 yapıyor.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020