Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1775
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 32 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20.ci Yaşını Kutluyor. - 16.11.2019Ülkemizde çoksesli müziğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanakları ile hizmet eden Sevda-Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde, 17 Kasım 1999’da Vakfımızı ve Uluslararası Ankara Müzik Festivali’ni bugünlere taşımız olan 28 yıllık başkanımız Mehmet Başman’in fikri ve girişimiyle kurulan Kadınlar Korosu 20 yaşında…

Kadınların müzikle üretmelerini sa
ğlamak, yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, boş zamanları değerlendirmek, müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak amacıyla kurulan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20. kuruluş yıldönümünü bugüne kadar koroya emeği geçmiş eğitmenleri, koristleri, eşlikçileri ve destekçileri ile birlikte özel bir konserle kutlayacak.

Şef Cihan Can ile 17 kişi ile çalışmalarına başlayan 20.yılında 100 kişiye ulaşan Kadınlar Korosu, sevgiyle ve emekle büyümüş ve örnek alınan bir değere dönüşştür.  Almanya, Macaristan, Rusya ve Bulgaristan’da ülkemizi temsil etmiş olan koro, Türkiye genelinde  korolar şenliklerine ve festivallere katılmakta, üniversiteler ve  sivil toplum örgütlerinden davetler almakta  ve konserler vermektedir.

Ça
ğdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak, 'Bütün Kadınlar Şarkı Söylemeli' sloganıyla müzik yolculuğuna devam etmekte olan şef Cihan Can ve Sevda – Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu tüm kadınları müzikle buluşmaya ve üretmeye  davet ediyor.

Koronun 20 yıllık müzikal yolculu
ğundan kesitler eşliğinde klasikler, türküler ve film müziklerinden oluşan bir repertuar seslendireceği bu özel gecede koromuza piyanoda Ayşe Ediz, mandolin de Hülya Sağır ve Mualla Ayözcan, akordeon da Murathan Alınak, gitar da Ayşe Yoleri eşlik edecekler.

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu 20.ci Yıl Konseri 18 Kasım Pazartesi günü, saat 20.00’de, Cumhurba
şkanlığı  Senfoni Orkestrası Salonu’nda.

Cihan Can;
Gazi E
ğitim Enstitüsü Müzik Bölümü mezunu olan Cihan Can, Ayrancı Lisesi Kültür Müdür Yardımcısı olarak yılın öğretmeni seçilmiş ve Ocak 1999'da emekli olmuştur. İlk koro yönetimi derslerini Saip Egüz ve Gürer Aykal’dan alarak koro şefliğine yoğunlaşştır. Çocuk ve gençlik koroları kurmuş, yönetmiş ve birçok ödül almıştır. TRT’nin ve Milli Eğitim Bakanlığının çocuklara yönelik müzik eğitimi programlarında çeşitli görevler üstlenmiştir. 

Millî E
ğitim Bakanlığı’nın il ve ilçe bazında eğitim öğretim programlarının hazırlanmasında, yarışma ve şenlik organizasyonlarında çeşitli görevler yapan Cihan Can, halen Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu ve Farkındalık Korosu’nu çalıştırmaktadır. Çağdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak, CUMHURİYET KOROLARI  organizasyonlarında yer almakta ve Türkiye Polifonik Korolar Derneğinin düzenlediği değişik illerdeki korolar şenliklerine aktif olarak  katılmaktadır. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020