Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 76 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Soprano Burcu Soysev, şarkıları ile sosyal medya takipçilerini mestediyor! - 07.11.2019Ankaralı Soprano, İstanbul Devlet Opera ve Sanatçısı Burcu Soysev, sosyal medyanın olanaklarını kullanarak seslendirdiği şarkı, türkü ve diğer formlardaki eserlerle sosyal medya takipçilerinin sayısı her geçen gün artırıyor.

Müzik alanında önceden seslendirilmi
ş bir eserin farklı sanatçılar tarafından yeniden icra edilmesi anlamına gelen "Cover" denilen yöntemle gerçekleştirdiği video konserlerle, sosyal medyada ününe ün katan değerli sanatçı Soprano Burcu Soysev’in söz konusu videoları, sosyal medyada binlerce kez tıklanarak  sosyal medyada kendi alanının rekorunu kırarken, popülerliğini de her geçen gün artırmaktadır.

Hukukçu olup aynı zamanda doçent ünvanlı akademik kariyere sahip olan Soprano Burcu Soysev’i,  Facebook’tan ve Twitter’da @burcusoysev adresinden takip edip, seslendirdi
ği eserleri dinleyebilirsiniz.

Burcu Soysev, ilk, orta ve lise e
ğitimini Türk Eğitim Derneği (TED). Ankara Koleji'nde tamamladı. Ortaokul ve lise Döneminde, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Yarı Zamanlı statüde eğitim gördü. Prof. Muzaffer Arkan'ın şefliğindeki Ankara Çoksesli Korosu ve aynı zamanda kurucularından biri olduğu Orfeon Oda Korosu'nda söyledi. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Şan Ana Sanat Dalı giriş sınavlarını kazandı fakat ailevi nedenlerle bölüme devam edemedi ve aynı yıl kazandığı Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne devam etmek durumunda kaldı. Fakülteyi bitirerek avukatlık stajını tamamladı. Ancak müzisyen olma isteği ağır bastı ve 2002 yılında birincilikle girdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nden sınıf atlayarak, üç yılda Opera-Şan Ana Sanat Dalı birincisi ve Müzik Fakültesi ikincisi olarak mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de aynı üniversitede tamamlayan Soysev, şan hayatı boyunca Gülşen Kocaay, Keriman Davran, Nilgün Akkerman, Suna Korat, Pekin Kırgız, Oylun Erdayı ve Eralp Kıyıcı ile çalışştır. 2000-2013 yılları arasında Ankara Devlet Operası'nda misafir sanatçı olarak çalışan Soysev, Eylül 2011'de Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Anasanat Dalı'nın açtığı öğretim görevlisi sınavlarını kazanarak kurumda Öğretim Görevlisi ve Şan Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. Ocak 2013'te Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü'nün açtığı Soprano Kadro sınavlarını birincilikle kazanan Soysev, tercihini sanatçı olmaktan yana kullanarak İstanbul Devlet Operası'ndaki görevine başlamıştır. Soysev, Üniversitelerarası Kurul tarafından düzenlenen Doçentlik Sınavı'nın iki aşamasında da (Eser İnceleme ve Sözlü Aşama) başarılı bulunarak 4 Ekim 2013 tarihinde Opera Şarkıcılığı dalında 'Doçent' ünvanı almıştır.

Burcu Soysev ayrıca, Hüseyin Çebi'nin müziklerini yaptı
ğı, Şebnem Özsaran'ın sahneye koyduğu 'Mutlu Prens' adlı çocuk müzikalinde de başrol olan 'Kırlangıç', Mustafa Erdoğan'ın çocuk operası Pamuk Prenses'te 'Pamuk Prenses', Ankara Devlet Operası'nca sahneye konan G. Verdi'nin Nabucco operasında 'Anna' , G. Puccini'nin Gianni Schicchi operasında 'Nella', ve Sebahattin Kalender'in Cem Sultan operasında 'Natalie' rollerini üstlenmiştir, Ankara ve İstanbul Devlet Operalarınca görevlendirilerek pek çok konserde solist olarak yer almış, görev yaptığı süre içinde sahneye konan bütün korolu eserlerin de korosunda görev yapmıştır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020