Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 38 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Her aya özel bir resital ile Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de gerçekleşen İstanbul Resitalleri'nin yeni sezonu, ödül ünvan ve kraliyet nişanlarıyla donatılmış, uluslararası usta ve şampiyon virtüözlerle yine dopdolu! - 02.10.2019İstanbul Resitalleri 2019 - 2020 Yeni Sezonu, 12 Ekim'de başlıyor. Son 13 yıldır, klasik müziğin uluslararası virtüözlerini, yerli ve yabancı saygın kurum ve markaların ev sahipliğinde, kentin tepe noktalarından seçkin bir izleyici kitlesiyle buluşturan İstanbul Resitalleri hem kentin kültürel hayatına dünya standartlarında ciddi bir katkıda bulunuyor hem de İstanbul adının uluslararası platformda bir kez daha saygıyla anılmasına vesile oluyor.

Bugüne kadar 80'den fazla uluslararası sanatçı ile 100'den fazla resitale ev sahipli
ği yapan ve her  sezon yaklaşık 3000 izleyici ağırlayan İstanbul Resitalleri, bugün İstanbul'un en gözde klasik müzik etkinlikllerinden biri olarak kabul ediliyor.

Her aya özel bir resital ile Sakıp Sabancı Müzesi the Seed'de gerçekle
şen İstanbul Resitalleri'nin yeni sezonu, ödül ünvan ve kraliyet nişanlarıyla donatılmış, uluslararası usta ve şampiyon virtüözlerle yine dopdolu!

İstanbul Resitalleri'nin 13. Sezon Açılışı, YouTube videoları 40 milyondan fazla izlenen ve "Rahmaninov Kraliçesi" olarak tanımlanan 1973 doğumlu Ukrayna asıllı Amerikalı piyanist Valentina Lisitsa ile 12 Ekim'de gerçekleşiyor!

Yakla
şık 40 albümü ve konserlerinde sergilediği güçlü yorumculuğu ile 21. yüzyılın en sıra dışı piyanistlerinden biri olarak kabul edilen, Rus piyano ekolünün uluslararası arenadaki en büyük isimlerinden, 1955 doğumlu usta piyanist Nikolai Demidenko, 15 Kasım'da İstanbul Resitalleri'nde!

İsviçre'de düzenlenen Clara Haskil Uluslararası Piyano Yarışması 1999 Birincisi, "New Ross" ve "Music for Galway" gibi İrlanda'daki iki önemli festivalin de müzik direktörü, İrlanda'lı virtüöz Finghin Collins 2019'un son resitalini 20 Aralık'ta veriyor! 

2020'de de her ay bir resital ile devam edecek olan
İstanbul Resitalleri'nin 13. Sezon Finali, BBC Music Magazine'nin "Kanında müzik var!" diye tanımladığı, Murray Perahia ve Andras Schiff gibi önemli ustalarla müzik çalışş, 1991'deki ARD Uluslararası Müzik Yarışması'nı 19 yaşında kazanan en genç piyanist olma ünvanını taşıyan Japon piyanist Momo Kodama ile 12 Haziran'da gerçekleşecek.

Biletler Biletix'te 340TL - 280TL - 230TL - 180TL - 130TL

istanbulresitalleri.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020