Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 17 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Bodrum Klasik Müzik Derneğinin düzenlediği Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Kumda Keman” başlıklı konserle, 28 Temmuz akşamı devam edecek. - 26.07.2019Her yıl genç müzisyenleri, Gümüşlük Festival Akademisinde buluşturan ustalık sınıfları, yine yoğun bir programla devam ederken, katılımcılar, aldıkları bu özel eğitimin ardından bir de konser verecek. Bu yıl 12 kemancımızı konuk eden Gümüşlük Festival Akademisi, Sistem A.Ş ve Gruptrans’ın ‘Kumda’ tema sponsorluğuyla gerçekleştiriliyor.

Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali bünyesinde eğitime hizmet amacıyla gerçekleştirilen Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) ustalık kursları, şu sıralarda Keman Masterclassı ile devam ediyor. Genç kemancılarımız, 2019 dönemi keman masterclassını Macar kemancı İldiko Moog ve yetenekli kemancımız Erkin Onay’dan alıyor. Bu yıl, 23-28 Temmuz tarihleri arasında Gümüşlük sahilindeki Toprak Ev’de gerçekleştirilen kurslara farklı eğitim seviyesinden 12 Türk kemancı katıldı. GFA keman masterclassının bitiminde bir konser verecek olan katılımcılar aynı gece sertifikalarını Devlet Sanatçımız Gülsin Onay ve eğitmenlerinin elinden alacak. 

Ya
şları 10 ila 37 arasında değişen, Mersin Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi gibi eğitim kurumlarımızın devlet konservatuarlarından gelen kemancılar, 28 Temmuz Pazar akşamı saat 20.30’da başlayacak konserde Giovanni Battista Viotti, Johann Sebastian Bach, Henryk Wieniawski, Antonio Vivaldi, Fritz Kreisler ve Niccolo Paganini gibi bestecilerin eserlerini seslendirecek. Toprak Ev’de izleyici ile buluşacak olan konserin bilet geliri, önceki GFA konserlerinde olduğu gibi bir sonraki yılın GFA burs fonuna aktarılacak. Festivalin eğitime destek projesi kapsamında verdiği burslarla, ihtiyaç sahibi yetenekli müzisyenlerimiz, dünya çapında çok üst seviyedeki virtüözlerden eğitim alma imkanına sahip oluyor.

2019 GFA Masterclasslarında program
GFA, 30 Temmuz – 11 A
ğustos tarihleri arasında Francesco Libetta, Konstanze Eickhorst ve Gülsin Onay’ın verecekleri piyano masterclassıyla devam edecek. GFA, 13 – 18 Ağustos tarihleri arasında şeflik masterclassı öğrencilerini ağırlayacak. Bu sınıfın eğitmenliğini ise İsrailli şef Lior Shambadal üstlenecek. GFA’da 2019’un son ustalık sınıfı 20 – 25 Ağustos tarihleri arasında Fora Baltacıgil’in vereceği kontrbas masterclassı olacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020