Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde devam eden 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline konuk olan İspanyol kız kardeşler Flavia ve Laia Escarteen, renkli kişilik ve müzikleriyle izleyiciye unutulmaz bir konser yaşattılar. - 19.07.2019Gümüşlük sahilinde yer alan festival merkezindeki Toprak Ev’de izleyici karşısına çıkan İspanyol ikili Escarteen Sisters, Klasikten Funk’a uzanan bir yelpazede sergiledikleri konserle büyük alkış aldı. Özellikle de yaşadıkları coğrafyanın folk müziği üzerinde yükselen; kendilerine ait besteleri vokal, keman ve viyolonselle icra eden ikili, eserlerini Katalanca, İngilizce, İspanyolca ve Hollandaca olarak seslendirdi.

“Mama” isimli bestelerini tüm annelere hediye ettiler
Gümü
şlük Toprak Ev’deki gecede, geçtiğimiz yıl Rocket Music’ten piyasaya çıkan 9 parçalık ve kendi isimlerini taşıyan akustik albümlerine de yer veren Escarteen Sisters, “Obertura de la Tonada”, “Tonada de la Luna Llena”, “Ulls de Vent” ve “Split of Light” gibi sevilen eserlerini seslendirdiler.  Escarteen kardeşler, anneleri için besteledikleri “Mama” isimli şarkıyı da bütün annelere hediye ettiler. Renkli kişilikleri ile kendini sevdiren ikili, şarkılarını seyircinin eşliğinde söyledi. Konserin sonunda Bodrumlu müzikseverlerin ayakta alkışladığı Escarteen Sisters, sahneden bis yaparak ayrıldı.

Mesafeleri kısaltan müzik
Müzi
ğe büyüdükleri yerden çok uzakta Belçika’da yaşayan büyükbabaları için şarkı besteleyerek başladıklarını ifade eden ikili, müzikleriyle coğrafi mesafeleri kısaltmak ve yakınlık yaratmak istediklerini belirtiyor. İspanya’nın Penedès bölgesinde, üzüm bağlarının arasında bir çiftlik evinde büyüyen Escarteen kardeşler, iki vokal, viyolonsel ve kemanla dinleyici karşısına çıkıyor. Eğitimlerine halen devam eden kardeşler, yakın zamanda Liceu Konservatuarından mezun olacaklarını dile getiriyorlar. İkili, İspanyol Akustik Müzik Yarışması 2016’da birincilik ve Halk Ödülü kazanmış. Ayrıca Avrupa turları ve konserler de düzenleyen Escarteen Sisters, Aphonia, Undàrius, Altacústic, EVA ve Vilafest gibi festivallerin de aranan ikilisi.

     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020