Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Koçani Orkestar İstanbul’a geliyor! - 19.03.2008Usta yönetmen Emir Kusturica'nın "Underground" ve "Times of Gypsies" filmlerinde Goran Bregoviç'le birlikte çalışan ve dünya çapında bir üne kavuşan "Koçani Orkestar", coşkulu sahne performansını Smirnoff Experience’ta 20 Mart akşamı Roxy’de gerçekleştirecek. Smirnoff Experience, her zaman olduğu gibi yine orijinal bir deneyim yaşatacak.

Adını Makedonya'nın Koçani şehrinden alan, Roman Nefesli Çalgılar Orkestrası "Koçani Orkestar", Balkan müziğini dünya müzik listelerine taşıyan bir grup olarak tanınıyor. Trompetçi Neat Veliov'un kurduğu Koçani Orkestar'da, trompet, tuba, saksafon, klarnet, zurna ve vurmalı çalgıları yer alıyor. Çok canlı ve hareketli bir sound’a sahip Koçani Orkestar’ın müziğinde, Türk ve Bulgar ritimlerini, muhteşem Doğu tarzı soloları bir arada bulacak ve orijinal bir Smirnoff deneyimi yaşayacaksınız!

Koçani Orkestar hakkında:

Grubun ilk albümü, 1994 yılında Fransa'da "Macedonia - Koçani Orkestar" adıyla 'Long Distance' şirketi tarafından yayınlandı. İkinci albüm ise 1997'de Belçika'da Dünya Roman müziğinin önde gelen müzik firmalarından "Crammed Discs" tarafından "L'orient Est Rouge" adıyla yayınlandı. Koçani Orkestar'ın üçüncü albümü 'Gypsy Mambo', ve diğer albümleri 1999 'da Türk şirket Yeni Dünya Müzik etiketiyle Türkiye'de de yayınlandı. Diğer albümleri gibi "Gypsy Mambo" da Fransız FNAC, Almanya WOM Müzik mağazalarında "Dünya Müziği" dalında "en iyi satan ilk 10 albüm" arasında yer aldı.  Grubun dördüncü albümü de "Cigance", 2003 yılında Almanya'da Plaene Records tarafından yayınlandı. Albüm Türkiye'de ise yine Yeni Dünya Müzik etiketiyle müzikseverlere ulaştı. Bu albümleriyle Avrupa'nın pek çok ülkesinde "World Music" listelerinde ön sıralara yükselen grup, ayrıca katıldıkları WDR / Almanya, WOMEX Fransa, MASALA / İspanya gibi festivallerle Avrupa'da dünya müziğinin önde gelen isimleri arasında yer aldı.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020