Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 14
Sayı: 1747
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 30 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Koçani Orkestar İstanbul’a geliyor! - 19.03.2008Usta yönetmen Emir Kusturica'nın "Underground" ve "Times of Gypsies" filmlerinde Goran Bregoviç'le birlikte çalışan ve dünya çapında bir üne kavuşan "Koçani Orkestar", coşkulu sahne performansını Smirnoff Experience’ta 20 Mart akşamı Roxy’de gerçekleştirecek. Smirnoff Experience, her zaman olduğu gibi yine orijinal bir deneyim yaşatacak.

Adını Makedonya'nın Koçani şehrinden alan, Roman Nefesli Çalgılar Orkestrası "Koçani Orkestar", Balkan müziğini dünya müzik listelerine taşıyan bir grup olarak tanınıyor. Trompetçi Neat Veliov'un kurduğu Koçani Orkestar'da, trompet, tuba, saksafon, klarnet, zurna ve vurmalı çalgıları yer alıyor. Çok canlı ve hareketli bir sound’a sahip Koçani Orkestar’ın müziğinde, Türk ve Bulgar ritimlerini, muhteşem Doğu tarzı soloları bir arada bulacak ve orijinal bir Smirnoff deneyimi yaşayacaksınız!

Koçani Orkestar hakkında:

Grubun ilk albümü, 1994 yılında Fransa'da "Macedonia - Koçani Orkestar" adıyla 'Long Distance' şirketi tarafından yayınlandı. İkinci albüm ise 1997'de Belçika'da Dünya Roman müziğinin önde gelen müzik firmalarından "Crammed Discs" tarafından "L'orient Est Rouge" adıyla yayınlandı. Koçani Orkestar'ın üçüncü albümü 'Gypsy Mambo', ve diğer albümleri 1999 'da Türk şirket Yeni Dünya Müzik etiketiyle Türkiye'de de yayınlandı. Diğer albümleri gibi "Gypsy Mambo" da Fransız FNAC, Almanya WOM Müzik mağazalarında "Dünya Müziği" dalında "en iyi satan ilk 10 albüm" arasında yer aldı.  Grubun dördüncü albümü de "Cigance", 2003 yılında Almanya'da Plaene Records tarafından yayınlandı. Albüm Türkiye'de ise yine Yeni Dünya Müzik etiketiyle müzikseverlere ulaştı. Bu albümleriyle Avrupa'nın pek çok ülkesinde "World Music" listelerinde ön sıralara yükselen grup, ayrıca katıldıkları WDR / Almanya, WOMEX Fransa, MASALA / İspanya gibi festivallerle Avrupa'da dünya müziğinin önde gelen isimleri arasında yer aldı.
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2019