Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 15 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu ClaraSchuman”ın 200. Doğum yılında Leipzig de... - 22.05.20191999 yılında “Bütün kadınlar şarkı söylemeli” sloganı ile yola çıkan ve geniş repertuvarı ile yurtiçi ve yurtdışında bu güne kadar birçok konser vermişŞef Cihan yönetimindeki Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, Almanya’nın Leipzig şehrinde gerçekleşecek  “ClaraSchumann Kadın Koroları Şenliği” ne hazırlanıyor.

Koro; 24-26 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Almanya nın Leipzig
şehrinde, ClaraSchumannın 200. doğum yılı kutlamaları çerçevesinde yine onun doğduğu şehir “Leipzig” de gerçekleşecek olan;   “ClaraSchumann Kadın Koroları Şenliği” ne katılmak üzere aylardır gerek şenliğin ortak repertuvarına gerekse Türkiye’yi tanıtmak üzere takılarından kıyafetlerine, koreografileri ile  özel hazırlandıkları türkülerimize büyük bir sorumluluk ve heyecanla çalıştı.

Koromuz ve e
şlikcileri salon konserinde; klasikler, film melodileri ve operetlerdenoluşan repertuvarınıTürkiye tanıtımının yer aldığı etnik sokak konserlerinde ise türkülerimizden örnekler seslendirecek. Bir atölye çalışmasında Türkçe bir eseri diğer korolara öğretecek ve diğer ülkelerin şarkılarını da öğrenecek olan şefimiz ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Kadınlar Koro’muz  tüm katılımcı korolarla da ortak bir konser verecek.

SCA Müzik Vakfı Kadınlar Korosu, ülkemizde çoksesli müzi
ğin tanıtılmasına, benimsenmesine ve geliştirilmesine her türlü olanakları ile hizmet eden Sevda- Cenap And Müzik Vakfı bünyesinde, kadınların müzikle üretmelerini sağlamak, yarım kalmış eğitimlerini sürdürmek, gizli yeteneklerini ve bastırılmış duygularını açığa çıkarmak, boş zamanları değerlendirmek, müzikle sevgi, saygı ve dostluk ilişkileri kurmak amacıyla 17 Kasım 1999’da kuruldu.

Koro, Ça
ğdaş Türk kadını kavramına sahip çıkarak, Ankara ve ülke genelindeki eğitim kurumları, Dernek ve Vakıflar ile amaçlarına uygun sosyal sorumluluk etkinliklerinde yer almakta,  değişik illerdeki korolar şenliklerine aktif olarak katılmaktadır.  Yurt dışında da şenlik ve festivallere katılan koronun şefi Cihan Can, 'Bütün Kadınlar Şarkı Söylemeli'  çağrısı ile  tüm kadınları bu yıl 20.kuruluş yıldönümü kutlamalarına hazırlanan koroya ve müziğe davet ediyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020