Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1772
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) 20. yılın bir konser ile kutladı! - 28.02.2019MÜZED 20. Yıl Konseri, 27 Şubat 2019 günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Salonunda coşkuyla gerçekleştirildi.

Ba
şöğretmen Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ve Halide Zehra Onat yönetiminde seslendirilen İstiklâl Marşı‘nın ardından Dernek Genel Başkanı Refik Saydam MÜZED‘in 20 yıllık gelişimini, mücadelesini görsel sunumlar eşliğinde anlattı. Saydam, dernek kurucularına, tüm emeği geçenlere, salonu tahsis eden Çankaya Belediyesine ve konuklara teşekkür etti.

Konserde
Şef İlkim Yılmaz yönetimindeki MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrası, Müzik Öğretmeni Halide Zehra Onat yönetimindeki MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu ayrı ayrı ve birlikte seçkin yapıtlar seslendirdi. Soprano Ceren Erenler, orkestra konserinde solist olarak görev aldı. Konser dağarcığında geleneksel Türk Halk Müziği ve Sanat Müziğinden düzenlenmiş çoksesli yapıtlar, uluslararası sanat müziğinden seçilmiş yapıtlar ve eğitim müziği şarkılarından, marşlarından düzenlenmiş yapıtlar yer aldı.

Orkestra, koro ve solistimiz, izleyicilerin büyük be
ğenisini kazandı. Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i anlatan yapıtlar başta olmak üzere seslendirilen tüm yapıtlar, salonun koltuklarını ve ayakta durulacak yerlerini tamamen doldurduktan sonra bir bölümü de salon dışına taşan dinleyiciler tarafından uzun uzun alkışlandı. “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım…” dizeleriyle başlayan Andımız adlı yapıt, ikinci kez seslendirildi.

Ba
şta orkestra Şefimiz İlkim Yılmaz, Koro Şefimiz Halide Zehra Onat ve solistimiz Ceren Erenler olmak üzere MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasının ve MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosunun tüm üyelerine, orkestramıza bu yıl katılarak düzeyin yükselmesinde büyük katkısı olan bandocu arkadaşlarımıza, düzenlemelerimizi yapan Murat Öztürk, Yavuz Durak, Selçuk Bilgin ve diğer tüm değerli dostlarımıza, Konser için salonu tahsis eden Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen‘e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Şebnem Erol‘a, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinin değerli yöneticilerine, emekçilerine; fotoğraflar için Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Genel Sekreteri Sayın Hamza Şahin‘e ve Sayın Yaşar Muzaffer Ünlü‘ye, sunucumuz ve Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Dr. Meral Mete‘ye; konserimize tüm emeği geçenlere ve bizleri onurlandıran tüm konuklara içten teşekkürlerimizi sunarız.

MÜZ
İK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ

     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020