Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1765
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Yeni albüm: TOKER MESSING AROUND ... with the classics ... - 07.01.20192019'un ilk albümlerinden birisi, sıradışı piyanist, besteci Hakan A. Toker'den: “Toker Messing Around”. 11 Ocak 2019'da ABD'deki Parma firmasının yan kuruluşu Navona Records'dan piyasaya sürülecek albüm I-Tunes, Spotify gibi dijital ortamlardan indirilebilecek. Çıkış tarihinden önce sipariş vermek için: http://bit.ly/TOKERpreorder

Sanatçı, 16 Ocak Çar
şamba saat 20:00'da İstanbul Seyrantepe'de bulunan Summart Sanat Merkezi'nde www.summart.org  albümün çıkış konserini solo piyano resitali şeklinde verecek. Sınırlı sayıda fiziksel kopyası basılan albüm, sanatçının imzasıyla CD olarak sadece bu konserde temin edilebilecek.

Toker, müzi
ğin her türüyle oyuncak gibi oynadığı, dinleyicilerden gelen istek parçaları şekilden şekle soktuğu interaktif doğaçlamalarıyla tanınıyor. Her Çarşamba 21:00'da Facebook'tan https://www.facebook.com/hakan.a.toker.7  yaptığı canlı yayınlarının izlenme sayıları binleri buluyor.

Piyano a
ğırlıklı bu albümde, tamamı Toker tarafından düzenlenmiş ve çalınmış klasik müzik ve caz parçalarının esprili versiyonları yer alıyor. Bach'ın Toccata & Füg'ü 1700'lerin kilisesinden çıkıp 1920'lerin caz kulübüne girmiş, swing yapıyor! Satie'nin mistik ve ağır 1. Gnossiene'i Liszt'in elinden çıkmışçasına gösterişli bir çigan parçasına dönüşş! “Breakfast at Tiffany's” filminin ünlü “Moon River”ı Bach tarzında işlenmiş! Ünlü Fransız şansonu “Sous le Ciel de Paris” 1950'lerden 300 yıl geriye gitmiş, klavsenle çalınmış ve Fransız Barok tarzında bir süite dönüşş! Mozart'ın Türk Marşı'nın içine ud, kanun, klarnet, zurna, darbuka, davul katılmış; Toker'in araya ustaca yerleştirdiği mehter ve oyun havalarına göndermelerle parça, başğını hak edecek derecede “Türk”leşmiş! Toker hızını alamayıp, bakır üflemeli çalgılar (Golden Horn Brass) ve vurmalılar eşliğinde aynı parçanın bir de Latin/Salsa versiyonunu yaratmış! 16 Ocak'taki konsere gelecek dinleyicileri dahası bekliyor: Sanatçı sahnede, albümde yer alan düzenlemeleri icra ettikten sonra o anda dinleyicilerden gelecek istekler üzerine de doğaçlamalar yapacak.

Albümde yer alan di
ğer sanatçılar:

Enes Nalkıran, Ömer Da
ğaşan, trompet
Begün Gökmen, korno
Burak Dursun, trombon
Ertan
Şahin tuba
Vedat Dinletir, zurna
Aykut Süto
ğlu, klarnet
Tolga Karaslan, ud
Bilal Kızıllar, kanun
Mehmet Sönmez, kontrbas
Gürkan Özkan, tabla
İsmail Darıcı, vurmalılar
Hakan Çetinkaya, bateri


Albümden örnekler

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020