Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Fahir Atakoğlu ve Dünyaca ünlü Cazcılar “İstanbul in Blue” ile Ankara’da - 03.03.2008Fahir Atakoğlu 3 dalda Grammy aday adayı olan son albümü “İstanbul in Blue”nun Türkiye turnesinde 9 Mart'ta Ankara'da müzikseverler ile buluşuyor.

“İstanbul in Blue” albümü “Contemporary Jazz Instrumental Album” , “Album of The Year” ve “Instrumental Composing” kategorilerinde, 51. Grammy'ye aday adayı.

Atakoğlu'na, basçı Matt Garrison, grammy ödüllü dünyanın en iyi davulcusu kabul edilen ‘El Negro’ Hernandez, kuşağının en iyi gitarislerinden Wayne Krantz ve saksafoncu Bob Franceschini'nin eşlik edecek.

Turnenin ilk konseri 5 Mart 2008'de 15.Uluslararası İzmir Caz Festivali'nin ardından 6-7 Mart 2008 tarihlerinde İstanbul Babylon'da gerçekleşecek.  

Vokaliz Organizasyon imzasıyla MESA Hastanesi, Transnet Kurye, Denge Eğitim  ve Radyo ODTÜ katkıları ile 9 Mart 2008 Saat 20.00'da Ankara MEB Şura Salonunda gerçekleşecek olan Fahir ATAKOĞLU İstanbul in Blue” konserinin Ankara biletleri Biletix’de.


Fahir Atakoğlu ve Dünyaca ünlü Cazcılar

İstanbul doğumlu olan Fahir Atakoğlu, başarısı pek çok uluslararası ödülle tescillenmiş ünlü bir piyanist ve bestecidir. Senfonik çalışmaları ve film müzikleri ile dikkat çeken Fahir Atakoğlu'nun çalışmaları Avrupa'da ve özellikle de Amerika'da pek çok müzik festivalinde icra edilmiştir. 1996'dan bu yana pek çok ulusal ve uluslararası yapım için jingle, belgesel ve film müzikleri hazırlamaktadır. 1994'te çıkan ilk albümünü takiben aralarında Amerika'nın bulunduğu 17 ülkede toplam 14 albüm çıkarmış olan Atakoğlu'nun albümleri bugüne kadar 2 milyondan fazla satış yapmıştır. Atakoğlu, 2000 yılında Milano Film Festivali'nde 'Büyükada'da Sürgün' belgeseliyle birincilik ödülünü kazandı. Atakoğlu bunun yanı sıra 2002'de Yunanistan'da 400 binden fazla satan ve Mega Channel tarafından verilen 'En iyi Şarkı' Ödülü'nü alan 'Telos Dios Telos' ile de önemli bir çıkış yakaladı. Ayrıca Atlantic Records'un kurucusu Ahmet Ertegün Fahir Atakoğlu için, " Bugün Avrupa'nın en önemli piyanist ve bestecilerinden biridir
. Müzik dünyasının zirvedeki isimlerinden biridir" demişti.

Basçı Matt Garrison, Berklee Müzik kolejinden mezun olduktan sonra, Steve Coleman, Pat Metheny, John Mclaughlin, The Gil Evans Orchestra, John Scofield, Chaka Khan, The Saturday Night Live Band ve birçok diğer müzisyenler ile çaldı ve kayıtlar yaptı.

'El Negro' Hernandez ilk Grammy ödülünü 1997'de Roy Hargrove'un "Crisol" parçasıyla aldı. McCoy Tyner, Michel Camilo, Michael Brecker, Arturo Sandoval gibi caz efsaneleri ile çalıştı. Carlos Santana ve Stevie Winwood gibi rock starları tarafından 'El Negro' her zaman çok yönlü ve eşsiz bir davulcu olarak bilinmektedir. Kendisi Michel Camilo ile birlikte "Live in Blue Note" albümü ile 2004'te ikinci bir Grammy aldı.

Bob Franceschini, Kenny Washington, Marcus Miller, Chaka Khan, George Benson, Michel Camilo, ve Omar Hakim’inde aralarında bulunduğu Tom Browne ve Chaka Khan'ın da yer aldığı ünlü sanatçılarla çaldı. 1996 ise Bob, Aretha Franklin ile birlikte çaldı ve RMM "Beatles'a Saygı" turnesine katıldı. Müzisyen şu an Paul Simon ile bir proje üzerinde çalışmaktadır.

Wayne Krantz, 1991 yılından bu yana kendi adıyla 6 albüm çıkardı. Avrupa ve Amerika'da iki ayrı grupla turneye çıkan Wayne'in her zaman için kolaylıkla bulunduğu adres, perşembe akşamları New York'taki 55 Bar'dı. Wayne; Anthony Jackson, Cliff Almond, Ari Hoenig ve diğerlerinin yer aldığı şimdiki grubu ile New York'ta sahne alıyor.Ayrıntılı bilgi için ; 0 312 439 75 35 - 0 505 537 44 93 - www.vokaliz.com

 
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020