Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Singapurlu piyanist Shaun Choo Gümüşlük’te konser verecek... - 13.08.201815. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 15 Ağustos Çarşamba akşamı Singapurlu piyanist Shaun Choo konseriyle devam edecek. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi iş birliği ile gerçekleşecek konser kapsamında sahneye çıkacak olan Shaun Choo, geçtiğimiz yıl Uluslararası İstanbul Orchestra’Sion Piyano Yarışmasında birincilik ödülüne layık görülmüştü. 

Notre Dame de Sion ile kar
şılıklı planlanan proje kapsamında festival kapsamındaki 4. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasında geçen yıl birinciliği paylaşan Tolga Atalay Ün ve Özgür Deniz Akalın da İstanbul’da birer konser verecek. 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Taşta” konserlerinde, Antik Taş Ocağında sahneye çıkacak olan Singapurlu Shaun Choo, kendi bestelerine de yer verecek.

Uzakdo
ğu’dan yükselen bir yıldız

Piyano e
ğitimine 7 yaşında başlayan Singapur doğumlu Shaun Choo, 14 yaşında Lena Ching’in sınıfından mezun oldukatan sonra çalışmalarına.

Avrupa ve Asya’da konser verdi
ği salonlar arasında Pekin Ulusal Konser Salonu, Bregenzer Festspielhaus, Leipziger Gewandhaus ve Chopin’in doğum yeri Zelazowa Wola sayılabilir. Schwetzinger Festspiele, Duszniki Chopin Piyano Festivali ve Klavierfrühling Deutschlandsberg gibi festivallerden davet alan Shaun Choo, çok sayıda uluslararası kongre ve etkinliklerde de konser verdi. Südwestdeutsche Philharmonie Konstanz, Mozarteum Symphony Orchestra, Daegu Philharmonic ve Leipzig Academic Orchestra, solist olarak konser verdiği orkestralardan bazılarıdır.

10’dan fazla uluslararası ödülün sahibi olan Choo, 3.Uluslararası Orchestra’Sion Piyano Yarı
şması’nın birincilik ödüllerinden biri olarak 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde bir konser verme hakkı kazandı. Shaun Choo ayrıca Macaristan, Fransa, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Kore ve Avustralya’da düzenlenen uluslararası Chopin yarışmalarında 5 kez birincilik kazandı. Hevesli ve çok başarılı bir besteci olan Shaun Choo, resitallerinde kendi eserlerini de seslendirmekte. Piyanist halen Mozarteum’da, Prof. Jacques Rouvier’in master programına devam ediyor ve piyanist Dang Thai Son ile çalışıyor.

Kendi bestesini seslendirecek

Singapurlu piyanist Gümü
şlük’teki programına Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni imzasını taşıyan, “Chaconne in D minor” adlı eserle başlayacak. Ardından Joseph Haydn’ın, “Sonata in C minor, HobXVI, 20” adlı eserini seslendirecek olan Choo, daha sonra Claude Debussy’den, “L’Isle Joyeuse” ve Nikolai Kapustin’ten, “Concert Etude, no. 3 "Toccatina" adlı yapıtlarla programın ilk yarısını sonlandıracak.

Sanatçı gecenin ikinci yarısına Ferruccio Busoni’nin, “10 Variations on Chopin’s Prelude” adlı eseriyle ba
şlayacak. Choo, daha sonra Frederic Chopin’den, “Scherzo no. 2 in B flat minor Op. 31” ve “Ballade no. 4 in F minor, Op. 52” adlı eserleri seslendirecek. Programın kapanışında kendi bestesine yer verecek olan Shaun Choo, “Rondo Fashionisto” adlı yapıtla geceye veda edecek.

Gümü
şlük Klasik Müzik Festivali

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021