Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Korosu 3. KKTC Uluslararası Korolar Festivali’ne Katıldı - 27.07.2018Kurulduğu günden bugüne çok çeşitli ve renkli konserlerle adını duyuran Aksaray Üniversitesi  Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Çoksesli Korosu, Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Yadigaroğlu şefliğinde 9-14 Temmuz  2018 tarihleri arasında gerçekleşen 3. KKTC Uluslararası Korolar Festivali kapsamında Gazimağusa’da Rauf Raif Denktaş Kültür Merkezi’nde bir konser gerçekleştirerek Aksaray Üniversitesi’ni  temsil etti.

Festival gala gecesinde sahne alan, 1-2 ve 3. sınıf ö
ğrencilerinden oluşan 22 kişilik ASÜ Oda Korosu’na, piyanoda Dr. Öğr. Üyesi Pınar Şahin ve gitarda Dr. Öğr. Üyesi Güray Alyörük eşlik etti. Festival’de KKTC Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Sanat Yönetmeni Erkan Dağlı’ya Aksaray Üniversitesi Plaketleri takdim edildi.

KKTC protokolünden de çok sayıda davetlinin yer aldı
ğı gecede çok dikkat çeken, beğenilen ve alkış alan bir konser gerçekleştiren koro, festival bünyesinde gerçekleşen bütün atölyelere de aktif olarak katıldı. Koro şefi Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Yadigaroğlu’nun da  “Koroları Isıtan Egzersizler” başlıklı; uluslararası koral-vokal egzersizlerden derlediği atölyesiyle katkıda bulunduğu festival 5 gün sürdü. Katılımcı koroların şeflerini Lefkoşa’da bulunan Meclis yemeğinde ağırlayan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, ülkede düzenlenen uluslararası festivalin, çoksesli koronun geliştirilmesi ve dolayısıyla sanatın gelişmesine önemli bir katkı yaptığını söyledi. Koroların yalnızca konser verdiği ve yarışmadığı festival sonunda bütün koristlere ve şeflerine katılım sertifikaları ve çeşitli hediyeler verildi.

MNHA

               


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021