Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

MSGSÜ Devlet Konservatuarı emekli öğretim üyesi Fevziye İnal vefat etti. - 22.07.2018İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı emekli öğretim üyelerinden Fevziye İnal bugün İstanbul’da vefat etti.

Konservatuarın çok sevilen ö
ğretim üyesi Fevziye İnal’ın vefatı, onunla çalışş mesai arkadaşları ve öğrencileri arasında derin üzüntü yarattı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdürlüğü yayımladığı duyuru ile Fevziya İnal’ın vefatını duyururken, naaşın (yarın) 23 Temmuz 2018 Pazartesi günü İstanbul Levent Camiinde ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Eyüp Sultan Mezarlığındaki aile mezarlığına defnedileceğini duyurdu. Konservatuarın önünden saat: 15.30’da, cenaze törenine katılmak isteyenler için servis kalkacağı bilgisi de duyuru da yer aldı.

Emekli ö
ğretim üyesi Fevziye İnal’a Allah’tan rahmet ailesine başsağğı dileriz.


Emekli öğretim üyesi müteveffa Fevziye İnal’ın öğrencileri ve onunla aynı okulda yıllarca birlikte çalışan mesai arkadaşları vefatının öğrenmenin ardından duygularını sosyal medya hesaplarında şu şekilde paylaştılar:

Tül Demirba
ş

Bana göre bir çocu
ğun, bir müzisyenin sahip olabileceği en muhteşem hocalardandır Fevziye İnal. O şanslı çocuklardan biri de benim. Trioleye tafatefe vurup sınıfça 31 numarayı tavaf ederken piyano başından gelen sesi hala kulaklarımda: taa tiaa tiia taa

Ecesu Sertesen

Konservatuvarda bir çok jenerasyona dokunmu
ş, disiplini ve kişiliği ile örnek olmuş kıymetli bir insandı.. Fevziye Hocamızı kaybetmişiz, nurlar içinde uyusun! Bir dönem daha kapandı...

Esra Çe
şmeci

De
ğerli solfej öğretmenimiz Fevziye İnal ı kaybetmişiz çok üzüldüm eminim ki birçok arkadaşımda anıları ve emeği var.Allah rahmet eylesin.

Aylin Ta
şar

Konservatuardaki efsane Fevziye Hocamızı kaybetmi
şiz. Ritmik dersi ilk başta kabusum, sonra en özlediğim şey oldu. Okuldaki en önemli derslerden biriydi. Nur içinde yatsın. Bütün hafta içimde süren hüznün sebebi buymuş meğer. Çok şey öğrendik hocamızdan, bir de çok güzel ve çok zarif bir kadındı. Hepiniz görün istedim. #fevziyeinal  Yeri dolmaz... #msgsü

Mert Ye
şilmenderes

Konservatuvarımızın en de
ğerli hocalarından Fevziye İnal’ı da kaybettik. Şimdiki hocalarımızın hocasıydı.. Allah rahmet eylesin..

Pınar Temizel Çulha

Çok çok üzüldüm.. en sevdi
ğim ders ve en sevdiğim hocalarımdan biri idi..nur içinde uyusun..özü sözü bir, mert, disiplinli ve sevgi dolu

Zafer Erda
ş

Çok sevdiğim çakır gözlü ritmik oğretmenim Fevziye İnal Kamçıl melek olmuş. Huzur icinde uyu güzel hocam. Seni çok özleyeceğiz.

Onunla birlikte çalı
şan Besteci Babür Tongur ise duygularını şöyle dile getirdi:

Fevzi
ş’ciğim!Gittiğini duyunca senin için çok sevdiğin Gendron’dan bir parça Chopin buldum, yine çok sevdiğin Rostropovich’le birlikte çalıyor. Bütün sevdiklerinle buluştuğunu biliyorum. Her yıl binlercesi arasından kuyumcu terazisiyle konservatuvar için yirmi çocuk daha bulmaya çalışırken, her yıl sonu finalinden sonra biricik geleneksel ödülümüz bir parça Sütlü Nuriye baklavasından ibaretti, böyle bir hoş zamandı. İkimiz birlikte bir çılgın türklük yapıp avrupa ve kuzey amerikanın bir kaç en iyi okulunda olan ritmik, korrepetisyon, şeflik, teori bölümlerinin kurup programlamıştık! Şimdi Volkan ve Nuri ile birlikte o tarafları güzelleştiriyorsunuzdur eminim. Yirmi yedi yıl aynı konservatuvarda ilk kahvelerimizden sınıflarımıza giderken hiç düşünmemiştim gideceğinizi. Seni hep iyi anacağım. Hep Atatürk’ün laik çağdaş Türkiye’sinin aydın öğretmeni oldun. Ailenin harika kızıydın, yine sevgili annenin yanındasın. Sen harika bir annesin harika bir öğretmensin, harika bir arkadaşsın Fevziş’ciğim, aslan gibi iki oğlun, binlerce öğrencin, arkadaşların hep seninle gurur duyuyorlar.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021