Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1802
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

2018 Roma Müzik Festivali kapsamında verilen Türk klasik ve caz müziği konserlerinde, piyanist Rüya Taner ve perküsyon sanatçısı Dinçer Özer de sahne aldı. - 24.06.2018Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği ile Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin katkılarıyla 2018 Roma Müzik Festivali etkinlikleri kapsamında Türk klasik ve caz müziği konserleri verildi. Programın ilk bölümünde, önce bazı parçalarda perküsyon sanatçısı Dinçer Özer'in de eşlik ettiği KKTC'li piyanist Rüya Taner, Turkish Percussive Colours Duo ismiyle konuklara Türk klasik müziğinden kesitler sundu.

BATUM TÜRKÜSÜ'NÜ
İKİ KEZ SESLENDİRDİ

Piyanist Taner, Ulvi Cemal Erkin'in Zeybek, Felix Mendelssohn'un Rondo Capriccioso, Nazım Hidayeto
ğlu'nun Song, Claude Debussy'nin Clair de Lune, Fryderyk Chopin'in Fantasia-Improvviso, Fazıl Say'ın Kumru, Zoltan Kodaly'nin Dances of Marosszek, Sayram Akdil’in Piyano Parçası No. 6 isimli eserleri ile Aman Avcı ve Çanakkale Türküsü"nü çaldı. Konserin ardından dinleyenlerin yoğun ilgi ve isteği dolayısıyla Taner ve Özer, iki kez Batum Türküsü'nü de seslendirdi.

İKİNCİ BÖLÜMDE BOSPHORUS IN BLUE KONSERİ

İkinci ve son bölümde ise şarkıcı Yasemin Sannino ile piyanoda Luca Ruggero Jacovella, perküsyonda Giovanni Lo Cascio ve kontrbasta Bruno Zoia, dinleyenlere Bosphorus in Blue isimli konseri sundu. Bu bölümde ise Andrea Guerra'nın Birdenbire, Goran Bregovic ve Sezen Aksu'nun O Sensin, Fahir Atakoğlu'nun Dargın Değilim, Lal ve İstanbul, Sezen Aksu'nun Ben Annemi İsterim, Arto Tunçboyacıyan'ın Yeniliğe Doğru, Gaye Su Akyol'un Develerle Yaşıyorum parçaları ile Fazıl Say'ın bestesiyle Cemal Süreya'nın Usulcana şiiri seslendirildi.

"KÜLTÜREL B
İR YOLCULUĞA ÇIKARDIK"

Piyanist Rüya Taner, programın ardından Roma'da ilk kez sahne aldı
ğını ve bundan memnuniyet duyduğunu söyledi. Taner, "Türkiye'mizi layıkıyla temsil ettiğimize inanıyoruz. Seyirciyi de Doğu ile Batı arasında kültürel bir yolculuğa çıkardık" dedi.

Perküsyon sanatçısı Dinçer Özer ise
İtalyan seyircilerin, Türk müziği, ritim ve melodilerinden çok keyif almış göründüğünü belirterek, "Bizim müziğimizi, bizim sanatımızı evrensel boyutta bütün dünyaya götürmek ve diğer milletlerle buluşturmak gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.

Etkinli
ğe Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, KKTC'nin Roma Temsilcisi Çimen Keskin, Türkiye'nin Roma Kültür ve Tanıtma Müşaviri Serra Aytun, Roma Büyükelçilik Müsteşarı Özgür Yavuzer ile Yunus Emre Enstitüsü Roma Türk Kültür Merkezi Müdürü Sevim Aktaş'ın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı.

NTV

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021