Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1759
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 50 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri Akçaabat Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerine takdim edildi. - 18.12.2017Bu yıl 24. kez düzenlenen Mavi Nota Müzik Ödülleri Trabzon Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde 18. Aralık 2017 Pazartesi günü akşamı saat:19.00’da düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Her yıl bir dalda verilen Mavi Nota Müzik Ödülleri, 2016 yılı için “Yılın en iyi Geleneksel Türk Sanat Müzi
ği Albümü” dalında verildi.  24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) “Yılın En İyi Geleneksel Türk Sanat Müziği Albümü Ödülü, Türk Müziğinin ustalarından Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği emekli sanatçılarından Münip Utandı’nın Eski Şarkılar adlı albümüne verilirken, Seçiciler Kurulu Özel Ödülü’de müziğimize katlı ve hizmetlerinden dolayı TRT İstanbul Radyosu Emekli Türk Sanat Müziği Sanatçılarından Meral Uğurlu’ya verildi.

KTÜ Devlet Konservatuarı’nın himayesinde Akçaabat Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekle
şen ödül töreni Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde 18. Aralık 2017 Pazartesi günü Saat: 19.00’da gerçekleştirildi.

Törende söz alan ödülün kurucusu ve Mavi Nota e-Müzik Gazetesi imtiyaz sahibi Müfit Semih Baylan ödülün prestijli bir ödül oldu
ğunu vurgularken, ödüle destek sağlayan kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Törende ikinci olarak söz alan KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat, Mavi Nota e-Müzik Gazetesinin müzik e
ğitimindeki yerini  değerlendiren açıklamalarda bulunurken Mavi Nota Müzik Ödülleri’nin önemini vurguladı.

Şehir dışında bulunan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen töene katılamazken, kendisini Başkan Vekili Melike Turhan ve Başkan Yardımcısı Osman Parlayan temsil etti.

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) Yılın En
İyi GTSM Albümü ödülünü Eski Şarkılar adıyla kazanan Sanatçı Münip Utandı’ya ödülüni Akçaabat Belediye Başkan Vekili Melike Turhan verirken, yaptığı kısa konuşmada Akçaabat Belediyesi olarak bu tür sanat etkinliklerine har daim açık olduklarını vurguladı.

24. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2016) Seçiciler Kurulu Özel Ödülü’nü kazanın TRT
İstanbul Radyosu emekli sanatçılarından Meral Uğurlu’ya ödülünü Akçabat Belediye Başkan Yardımcısı Osman Parlayan takdim ederken, yaptığı kısa konuşmada, şehir dışında olan belediye başkanı Şefik Türkmen’in selamlarını iletti ve böyle sanat etkinliklerini düzenleyenlere belediye olarak katkı sağlamaya açık olduklarını belirtti.

Ödül töreninden sonra Sanatçı Münip Utandı KTÜ Devlet Konservatuarı ö
ğretim üyelerinnden oluşon saz heyeti eşliğinde bir mini konser verdi. Konserin finalında sanatçı Meral Uğurlu ile yaptığı düet salondaki dinleyiciye duygu dolu dakikalar yaşattı.

Erol Küçükaksoy’un sundu
ğu program 25. Mavi Nota Müzik Ödülleri töreninde buluşma dileğiyle bitti.

1993 yılında Nimet Koray Müzik Ödülü adıyla ba
şlayan ve daha sonra adı değiştirilerek Mavi Nota Müzik Ödülleri olan ödül kronolojisiyle ilgili sergi, Erol Günaydın Sanat Merkezi fuayesinde konser öncesi davetlilerin ziyaretine açıldı. Sergide 24 yılda ödül almış 40’tan fazla sanatçının fotoğrafları yer aldı.

Törenin sonunda, Akçaabat Belediyesi tarafından sanatçılara Akçaabat özelinde çe
şitli hediyeler takdim edildi.

Foto
ğraflar: Mümin Aydın ve Çağlar Hacisalihoğlu

     

Törende söz alan ödülün kurucusu M.Semih Baylan 24 yıldır bu heyecanı yaşadığını belirtti

KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat

               Programı Sunan Erol Küçükaksoy
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020