Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 58 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Tenor Murat Karahan Bolşoy Tiyatrosu’nda ayakta alkışlandı - 28.10.2017Manon Lescaut operasında başrol oynayan Murat Karahan, Des Grieux karakterine canlandırdı. Karahan, sahne performansı ve sesi ile adeta oyunu tek başına sırtladı. Seslendirdiği karakteri adeta sahnede yaşatan Karahan'ın performansı oyun sırasında sık sık alkışlar takdir topladı. 

 

Karahan, daha önce 2013'te tarihi Bolşoy Tiyatrosu'na Lucia Di Lammermoor operasında başrol çıkarak Bolşoy'da ilk sahne alan Türk tenor olmuştu. Rus sanat çevreleri tarafından büyük beğeni toplayan Karahan, daha sonra La Boheme ve La Traviata operalarında da Balşoy'da başrol aldı.

 

Türkiye'yi dünyanın en büyük sahnelerinde gurur ile temsil ettiğini ancak Bolşoy'da çıkmanın çok farklı olduğunu belirten Karahan, "Bolşoy tarihi dokusu ve sanatsal zenginliği ile bambaşka bir seviye, burada sanatı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Bence bu soğuk ülkeyi sıcak tutan şey insanların içindeki sanat sevgisi. Türk-Rus ilişkileri arasında bir köprü olabilmek de çok mutlu ediyor beni" dedi.

 

NTV

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020