Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 64 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Limak Filarmoni Orkestrası’ndan ‘Sanat Güneşi’ne farklı yorum... - 13.10.2017Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası, 'Sanat Güneşi' Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını seslendirerek, dinleyicilere keyifli ve müzik dolu bir akşam yaşattı. 

Limak Filarmoni Orkestrası, Ankara'dan sonra dün akşam İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde performans verdi. Dünyaca ünlü Türk tenor Murat Karahan'ın sanat yönetmenliğini yaptığı orkestranın şefliğini ise Rengin Gökmen üstlendi.

‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren'in en sevilen şarkılarını İstanbullu izleyicilerle buluşturan orkestra, kendisini dinlemeye gelenlerden alkış aldı.

Limak Vakfı Başkanı Ebru Özdemir, Limak Filarmoni Orkestrası ile sanata destek olma verdiklerini ifade ederek, “Müzik bizleri bir araya getiren bize farklılıklarımızı unutturan sihirli bir araç. Hepimiz Türk sanat müziği şarkılarıyla büyüdük. Orkestramızın konserlerinde de ülkemizin yetiştirdiği en önemli sanatçılardan biri olan sanat güneşimiz Zeki Müren'i rahmetle ve saygıyla anmak istedik. Hiç şüphesiz birçoğumuzun dahil olduğu bu jenerasyon, 80'lerin tek kanallı dünyasında, en renkli haliyle Zeki Müren'i izleyerek büyüdü. Zeki Müren’i yaratıcılığın, farklılığın, hoşgörünün ve özgüvenin sembolü olarak benimsedi. Bu akşam da Zeki Müren şarkılarını çok sesli müzikle birleştirerek size farklı bir tonda sunmayı hedefledik. Bu projenin gerçekleşmesini sağladığı için okul arkadaşımız, dostumuz Limak Vakfı Sanat Yönetmeni ve fikir babası tenor Murat Karahan’a teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020