Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 20 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Büyük ödül Türk soprano Görkem Ezgi Yıldırım'ın... - 28.05.2017Sibirya’da bulunan Krasnoyarsk Devlet Opera ve Bale Tiyatrosu’nun düzenlediği ve Rusya’nın önemli şan yarışmalarından biri olan IV. Uluslararası P. I. Slovtsov Opera Yarışması, Rus opera sanatçısı Piyotr Ilyiç Slovtsov’a ithafen dört yıldır düzenleniyor. 

 

16-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Krasnoyarsk'da düzenlenen yarışmada, hem klasik opera repertuvarı hem de icra edilen eserde yetenek ve becerinin değerlendirildiği XX. ve XXI. yüzyıl modern bestecilerinin eserlerinin yaratıcı opera ve rejisör kategorileri yarıştı. 

 

Türkiye’yi temsilen yarışmaya katılan tek Türk soprano Görkem Ezgi Yıldırım bu zorlu sınavı başarıyla geçerek “Grand Prix” büyük ödülüne layık görüldü. Ankara Devlet Opera ve Balesi solist sanatçısı Görkem Ezgi Yıldırım, Krasnoyarsk, Rusya'da düzenlenen IV. Uluslararası P. I. Slovtsov Opera Yarışması ödülünün yanı sıra “Krasnoyarsk İl Valiliği Özel Ödülü” ile “En İyi Halk Şarkısı Yorumu” ödüllerini de almaya da hak kazanarak yarışmaya damgasını vurdu. 

 

Ankara’da doğan soprano Görkem Ezgi Yıldırım, müzik hayatına Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümünde viyolonsel ve piyano eğitimi alarak başladı. 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera bölümünden okul birinciliği derecesiyle mezun oldu. 2006 yılında Profesyonel Ses Derneği'nin düzenlediği Genç Ses Yarışması'nda birincilik ödülü aldı. Mezuniyetini takiben Schauspielhaus-Viyana, Grand Theatre de la Lucembourg, Het Toneelhuis- Antwerpen- Belçika ve Nationaltheater Mannheim- Almanya´da solist olarak rol aldı. 2006-2007 sezonunda Ankara Devlet Opera ve Balesinde çalışmaya başladı. Opernwerkstatt Project-İsviçre, 15. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali'nde solist olarak rol aldı. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile konserler verdi. Halen Ankara Devlet Opera ve Balesi'nde solist olarak görev yapmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020