Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 16 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim üyesi Prof. Şefika Şehvar Beşiroğlu bu sabah İstanbul'da vefat etti. - 26.05.2017İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı  öğretim üyesi, Müzikoloji Bölüm Başkanı / Müzikoloji ve Müzik Teorisi Doktora Programı Anabilim Dalı Başkanı, Kanun ve Çeng İcracılığı, Pedagojisi, Tarihsel Müzikoloji, Organoloji, Osmanlı-Türk Müziği, Müzik ve Toplumsal Cinsiyet,  Türkiyede Müzik Kültürleri, Akdeniz Müzik Kültürleri üzerine çalışmaları olan Prof. Şefika Şehvar Beşiroğlu,  İstanbul'da tedavi gördüğü Acıbadem Amerikan hastanesinde bu sabah 9.30'da vefat etti.

 

Prof. Şefika Şehvar Beşiroğlu'nun  beklenmedik vefatı, öğrencileri, öğretim üyeleri, çalışma arkadaşlyarı ve müzik  camiasında büyük üzüntü yarattı.

 

Beş yıl kadar önce Ankara'da katıldığı bir sempozyumda rahatsızlanması sonucu yapılan sağlık kontrolüyle kendisine kanser teşhisi konulan Beşiroğlu, uzun süredir kanser tedavisi görmekteydi. Bir yıl kadar önce tedavi için Japonya'ya giden Beşiroğlu'nun sağlık durumu iyiye doğru gidiyordu. Ancak geçtiğimiz pazartesi günü (22.Mayıs.2017) gribal enfeksiyon teşhisi ile İstanbul'da Acıbadem Amerikan Hastanesinde tedavi altına alınan Beşiroğlu, dün girdiği yoğun bakımdan çıkamadı ve bu sabah saat 9.30'da vefat etti.

 

Trabzonlu bir ailenin kızı olan Prof. Şefika Şehvar Beşiroğlu'nun cenazesi yarın, 27 Mayıs 2017 günü Saat: 14.00'de İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü (G) Amfisinde yapılacak olan törenden sonra Şişli Teşvikiye Camii'nde ikindi namazına müteakiben kılınacak  cenaze namazından sonra İstanbul Edirnekapı Şehitliğindeki aile kabristanlığına defnedilecektir.

 

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak, Prof. Şefik Şehvar Beşiroğlu'na Allah'tan rahmet, kederli ailesine , dostlarına, öğrencilerine başsağlığı diliyoruz.

 

 

Şefika Şehvar Beşiroğlu

2 Ekim 1965 tarihinde İstanbul'da doğdu. 1986 yılında Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, Çalgı Bölümü'nde tamamladı. 1988 yılında aynı üniversitede, Türk Sanat Müziği alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Beşiroğlu, 1994 yılında aynı alanda sanatta yeterliliğini  tamamladı. Doktora sonrası çalışmalarını 1999 yılında, Amerika'daki Harvard Üniversitesi'nde tamamlayan Beşiroğlu 2005 yılında profesör unvanını almıştır.

 

Şefika Şehvar Beşiroğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nda müdür yardımcılığı, Müzikoloji bölüm başkanlığı, MİAM (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) yönetim kurulu üyeliği ile "Müzikoloji ve Müzik Teorisi doktora programı" koordinatörlüğü görevlerini yürütüyordu. Ayrıca Kantemir Topluluğu adında bir müzik grubunun da üyesiydi.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020