Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1788
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 39 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Resmi Gazete’de bugün yayınlanan yönetmeliğe göre Konservatuvarları ve sanat kurslarını kapsayan yönetmeliğin kaldırılması ne anlama geliyor? - 16.05.2017Resmi Gazete’de  10 Mayıs 2017 Çarşamba günü yayınlanan yönetmeliğe göre, 6 Mayıs 2008 tarihli ve 27046 sayılı ‘Güzel Sanatlar Eğitimi Yönetmeliği’ yürürlükten kaldırıldığına dair haberimizi vermiştik. Kaldırılan yerine yeni bir yönetmelik devreye girmeyince, kafalara “konservatuvarlar ve sanat kursları kapanıyor mu” sorusu takıldı.

Kaldırılan 27046 sayılı Güzel Sanatlar Eğitimi Yönetmeliği, ‘Üniversitelerde müzik ve sahne sanatları alanlarında sanatçı yetiştiren ve hazırlayıcı birimleri arasında ilköğretim ve ortaöğretim kurumları da bulunan yükseköğretim kurumu’ şeklinde tanımlanan konservatuvarları ve ‘Güzel sanatlar alanlarında eğitim vermek üzere Milli Eğitim Bakanlığınca veya konservatuvarlar bünyesinde açılan ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki okul/kurumlar’ şeklinde tanımlanan sanat kurslarını kapsıyordu.

Milli Eğitim Bakanlığı şu ana kadar konu ile ilgili henüz bir bilgilendirmede bulunmadı. Resmi açıklamanın ilerleyen saatlerde gelmesi bekleniyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021