Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Festival tadında bir ay sunuyor... - 29.04.2017Ankara'da faaliyet gösteren Sevda Cenap And Müzik Vakfı, Mayıs ayında Ankaralı sanatseverlere dolu dolu bir sanatsal takvim hazırladı.

‘Hayaller Engel Tanımaz’ Resim Sergisi                   24 Nisan - 8 Mayıs 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutlamaları kapsamında özel ihtiyacı olan çocuklarımız için Sevda-Cenap And Müzik Vakfı ve Portakal Çiçeği Kolonisi işbirliğiyle birlikte düzenlenen 'Hayaller Engel Tanımaz' Resim Sergisi, 24 Nisan Pazartesi günü, saat 18:00'de Vakfımızın yeni sanatsal buluşma noktası And Sanat’ta  sanatseverler çocuklar ve velileri ile buluşacak.

Sergi, 24 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında, saat 10:00-19:00 saatleri arasında And Sanat'ta Pazar günleri hariç ziyarete açık olacak.

“Gençlik Karma Sergisi”                                         12-20 Mayıs 2017     

‘19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı‘ kutlamaları kapsamında genç sanatçıların eserlerinin yer alacağı sergi, 12 - 20 Mayıs tarihleri arasında, saat 10:00-19:00 saatleri arasında And Sanat'ta Pazar günleri hariç ziyarete açık olacak.  Vakfın, sanatın içinde sanat ilkesi çerçevesinde kutlamalar içerisinde haftanın anlamına uygun konser ve konferanslar da gerçekleştirilec

“Orda Duruverseydi Zaman”                                         15 Mayıs 2017   

Gençlik Haftası’na Özel Pınar Ayhan’ın müzikli anlatımı Orada Duruverseydi Zaman'da anlatılan Türkiye… Zaman'da  yolculuk aslında. O yolculukta belki bildiğiniz belki de hiç haberdar olmadığınız olaylar ve insanlarla tanışıp tarihi böyle de anlatmak mümkünmüş diyeceksiniz. Anlatılan hikayelerin hepsi gerçek hayattan. Yalansız, eksiksiz, fazlasız. Olduğu gibi… Fakat her nedense pek az bildiğimiz hikayeler.  Sadece hikayeler mi ?  O hikayelerin içinden süzülüp gelen şarkılar, türküler de seslendirilecek bu gösteride. Schubert, Beethoven ve Aşık Veysel yan yana gelecek, notaları, ezgileri birbirine karışacak, tıpkı bu topraklarda olduğu gibi.

Orada Duruverseydi Zaman'nın Proje Koordinatörlüğü'nü Gülçin Onbaşıoğlu,  Dönem Araştırma ve Metin Yazarlığı'nı Banu Mertyürek Güler, Görsel Tasarımını Aslı Sinman Kutluay, Kostüm Danışmanlığını ise Esra Başıbüyük gerçekleştiriyor.  Orkestra ise  Aslı Gültekin (Çello), Bilgin Canaz  (Ney), Erdinç Aktuğ (Perküsyon ) Evren Kalaycıoğlu ( Piyano )  Murat Işık (Bağlama/Ud/Buzuki) gibi deneyimli müzisyenlerden oluşuyor.

“Dostluğun Sesi Vokal Grubu”                                       17 Mayıs 2017     

Özel Sevda-Cenap And Müzik Kursu  bünyesinde çalışmalarını devam ettiren  Zuhal Kaynar yönetimindeki “Dostluğun Sesi Vokal Grubu”,  Türk-Amerikan Derneği konser salonunda klasikler, müzikal ve  türkülerden oluşan bir repertuvarı seslendirecekler.

Turgay Karadağ “Kahvaltıda Bir Mutluluk Var Gibi”      22 Mayıs - 5 Haziran 2017

Turgay Karadağ’ın “Kahvaltıda Bir Mutluluk Var Gibi” adlı Çizimler, Resimler ve Seramiklerden oluşan ve amacı, henüz buluğ çağından ergenliğe, ergenlikten ilk gençliğe geçerken iki askeri darbeyi bu şehirde yaşamış, ıstırabını çekmiş, üzüntüsünü duymuş, sevinçleri de olmuş birisi olarak Ankara’ya bir selam göndermek, yeniden “Merhaba” demek olan sergisi 22 Mayıs 2017, Pazartesi günü, saat 18.00’da,  And Sanat’ta (Tunalı Hilmi Cad. No:114/26) açılacak.   

Sergi, 22 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında, saat 10:00-19:00 saatleri arasında And Sanat'ta Pazar günleri hariç ziyarete açık olacak. 

“Gürhan Uçkan Şiir Yarışması”  Ödül Töreni                      27 Mayıs 2017 

5 Aralık 2006'da yitirdiğimiz değerli Yazar, Şair, Gazeteci Gürhan Uçkan’ın kişiliğini, düşüncelerini ve yapıtlarını gelecek kuşaklara aktarmanın yanı sıra genç kuşakların dil duyarlılığını artırmak, yazınsal becerilerini değerlendirmek amacıyla Dil Derneği ile İsveç Atatürkçü Düşünce Derneği, üniversite gençliği arasında “DİL DERNEĞİ GÜRHAN UÇKAN ŞİİR YARIŞMASI” düzenlemiştir.

Sevda – Cenap And Müzik Vakfı’nın katkılarıyla, “Gürhan Uçkan Şiir Yarışması”  Ödül Töreni 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü, saat 14.00’de And Sanat’ta.  
   

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020