Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 25 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Lara Di Lara'dan beklenen albüm "Hazineler İçindesin" - 26.02.2017 

Lara Di Lara, iki yıl aradan sonra beklenen ikinci stüdyo albümü “Hazineler İçindesin” ile dinleyiciyle buluştu. Sony Music etiketiyle yayınlanan albüm, 16 yeni şarkı ile heyecanlı bekleyişi sona erdiriyor. Prodüktörlüğünü kendi üstlendiği bu yeni albümde Lara Di Lara’ya, co-prodüktör olarak Burak Irmak eşlik ediyor. 

 

Müziğini “Gözümden, içimden, kafamdan, sesimden; toprak, hava ve suda olan bitenler hakkında” diyerek tanımlayan Lara Di Lara, yumuşak vokali ve dinleyeni başka sulara taşıyan yorumuyla dikkatleri yine üzerine çekecek. 

 

Söz ve müziklerde Lara Di Lara imzasını gördüğümüz albümde, Melih Cevdet Anday’ın “Çok Güzel Şey” şiirini besteleyen sanatçı, albüme adını veren “Hazineler İçindesin”de de yine değerli yazar Melih Cevdet Anday’dan esinlendi. “İyiyim Ama Değilim”, ve “Giderken” parçalarında Norveçli trompetçi Gunnar Halle, “Buluşmuşuz Aslında”da Selim Saraçoğlu ve “Bencil”de neyzen Ercan Irmak’ı gördüğümüz albümde, Ertuğrul Güney, Berke Can Özcan, Feryin Kaya, Alican İpek gibi değerli müzisyenler yer alıyor.

 

16 yeni şarkısıyla dolu dolu bir müzik ziyafeti sunan Lara Di Lara’nın “Hazineler İçindesin” albümünün çıkış şarkısı “Sıradan Dediğin”de ise söz müzik düzenleme yine sanatçının kendisine ait. Dingin yorumuyla insanın içindeki umudu yeşerten Lara Di Lara, şarkı sözlerindeki estetiğiyle ve anlatımıyla da mucizevi bir dünyaya davet ediyor dinleyeni. “Sıradan Dediğin” şarkısında “Bir nefes kadar kısa, bir nefes kadar fani” diyerek hem günümüz insanının hırslarına yenilip dikkate almadığı gerçekliği hatırlatıyor, hem de doğaya döndürüyor dikkatleri. Bir kuşa, denize, ağaca ve toprağa... 

 

Albüm, tüm dijital platformlarda ve müzikmarketlerde yerini alırken, söyleyeceklerinden taviz vermeyen, ancak bunları söylerken insanın ruhuna da dokunan Lara Di Lara’nın yeni albümünün çıkış şarkısı Sıradan Dediğin’in klibi de yakında sanatçının vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında müzikseverlerle buluşacak.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020