Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Sanatçı Zeynep Işık uzun süredir mücadele ettiği hastalığına yenik düştü! - 09.02.2017Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrası keman sanatçılarından (konzertmaister) Zeynep Işık, uzun süredir mücadele ettiği akciğer kanserine yenik düşürek bu sabah yaşamını yitirdi.

 

Konzertmaister Zeynep Işık'ın yaşamını kaybetmesi Antalya Devlet Opera ve Balesi başta olmak üzere tüm sanat camiasında büyük üzüntü yarattı. İki çocuk annesi olan Zeynep Işık'ın kişisel facebook sayfasına taziye mesajları yayınlayan arkadaşlarının büyük üzüntü ve acı içinde oldukları görüldü.

 

Arkadaşlarından  Esra Aslantürk Serbest kişisel facebook sayfasına Zeynep Işık'ın genç yaşta vefatından duyduğu üzüntüyü şöyle dile getirdi:

 

"'Zeynep Işık' kahkahalarımızı.. anılarımızı..zor zamanımda öylece uzaklara dalıp gittiğim gün omzuma koyduğun elini.. dertleşmelerimizi.. kemaninin tonunu.. minik ellerini.. minik ayaklarını.. yüzündeki o çok şık duran benini.. seni... seni.. çok seviyorum... Allah seni yanina aldi bizi sensiz bıraktı... artık diyecek başka bir şey de kalmadı.. tarifsiz bir üzüntüyle ve çaresizlik içinde bir sevdigimizi daha kaybettik.. elbet bir gün tekrar görüşürüz.. ne ben ne ailen sana doyamadı"

 

Genç yaşta yitirdiğimiz değerli sanatçı Kozertmaister Zeynep Işık'a Tanrıdan rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına ve yakınlarına başsağlığı dileriz. 

 

 

Zeynep Işık

 

Ankara'da 1968 yılında doğan Zeynep Işık, keman çalışmalarına, J.Higny ile başladı. Doç.Dr. Murat Tamer ile çalışmalarını sürdürdüğü Ankara Devlet Konservatuarı'ndan 1989 yılında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl Milano'daki G.Verdi Konservatuarı'ndan da diploma aldı.

 

1990-1992 yıllarında, Maestro F.Gulli'nin, 1991-1993 yılları arasında W. Stauffer Akademisi'nde Maestro S. Accardo ile üst düzey solistlik kariyer enterpretasyon kurslarına katıldı.

 

1988'den itibaren yedi yıl süreyle, Akdeniz Gençler Orkestrası'nın konzermeisterliğini yaptı.

 

1989 yılında, Maggo Musicale Fiorentino Opera Orkestrası'nın sınavını birincilikle kazanan Zeynep Işık, pek çok ünlü şefle çalışarak repertuarını genişletti.

 

Zeynep Işık, 1990 yılından itibaren, Milano'nun önemli orkestralarından biri olan I. Pomeriggi Musicali Orkestrası ile ile uzun süre opera ve senfonik çalışmalar yaptı. Milano Teatro Alla Scala'da Giselle, Şen Dul, Don Kişot gibi balelerde çalıştı.

 

Türkiye'nin yanısıra Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinde bir çok solo ve oda müziği konserleri veren başarılı sanatçı Zeynep Işık, 1999 yılında çok sevdiği Antalya'ya gelerek, Antalya  Devlet Opera ve Balesi'nde konzermeister olarak göreve başladı. 17 yıldır bu görevi sürdüren Zeynep Işık iki çocuk annesiydi.

 

Zeynep Işık İçimizden Biri

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020