Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

CAKA Trabzon Şubesi dün düzenlenen bir tanıtım toplantısı ile açıldı - 13.01.2017CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) Trabzon şubesi 12 Ocak 2017 Perşembe günü Saat:18.00'de Trabzon Sanatevi Salon Garaj'da düzenlenen bir tanıtım toplantısı ile açıldı.

 

KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat'ın sorumluğunda, 2016 yılında kurulan Devlet Konservatuarı Güçlendirme Vakfı'nın desteğiyle açılan CAKA Trabzon şubesi tanıtım toplantısında söz alan Devlet Konservatuarı Güçlendirme Derneği başkanı ve Konservatuarın eski müdürü emekli akademisyen Prof. Dr. Osman Bektaş, ülkenin geçtiği şu zor günler içinde oldukça toparlayıcı ve yapıcı bir bir konuşma yaparak, aşkanlığında kurulan Devlet Konservaturı Güçlendirme Vakfı'nın kuruluş amaçlarından ve gerçekleştirmeyi amaçlığı projelerden söz etti. Mavi Nota e-Müzik Gazetesi ve Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin ülkemiz ve Trabzon için öneminden de söz eden Devlet Konservatuarı Güçlendirme Derneği Başkanı Osman Bektaş, "CAKA'nın derneğin desteklediği ve Trabzon için önemli bir eğitim yatırımı olduğunu, Trabzon'un kültür, eğitim ve sanat yaşamına katkıları Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği (TLYD) ve Trabzon Sanatevi ile birlikte katkı sağlayan diğer tüm dernek, tüzil ve özel kişilerin, Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin, Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'nin ayrı ayrı katkıları olduğunu ve bu kuruluşların şehrimizin işadamları tarafından ekonomik ve lojistik olarak desteklenmesi gerektiğini" vurguladı.

 

Daha sonra söz alan CAKA Trabzon Şubesi sorumlusu ve Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat CAKA'nın 2016 yıl sonu itibarıyle Türkiye'deki bir çok şubesinin Cihat Aşkın'ın kararıyla kapatıldığını ve tüm Türkiye'deki şube sayısının beş'e indirilerek küçülmeye gittiğini ve yeni şube açmayı düşünmediği bir sırada yaptıkları girişimlerle yeni bir şube açılmasına imkan verilerek 12 Ocak 2017 tarihi itibarıyle Trabzon Şubesinin açıldığını, bunun Trabzon için önemli olduğunu belirttikten sonra CAKA ile ile ilgili teknik bilgiler aktardı.

 

Daha sonra CAKA'nın kurucusu olan Prof. Cihat Aşkın'ın özelinde hazırlanmış CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) Türkiye'ye Kemanı Sevdiren Adam adlı belgesel sunuldu.

 

Belgesel, CAKA'nın Türkiye'deki tüm CAKA şubelerinden kesitler sunarken, CAKA şubelerinde keman eğitimi alon öğrencilerin velilerinin görüş ve düşüncelerini aktarıp yapılan eğitimsel ve sanatsal çalışmalardan bölümler halinde örnekler veren bir belgesel!

 

Belgesel sunumundan sonra söz alan CAKA Trabzon şubesi eğitmeni Cenk Önder Özen yapılacek olan eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdikten sonra, ilk dönem kayıtlarının 15 Ocak 2017 pazar günü itibarıyle sona ereceğini ve eğitim 13 Ocak 2017 cuma gününden itibaren Trabzon Sanatevi'nde başlayacağını belirtti.

 

tanıtım toplantısının kapanışında tekrar söz alan CAKA Trabzon şubesi sorumlusu Abdullah Akat, eğitimlerin yıl içinde üçer aylık dönemler halinde olacağını, bu üçer aylık dönemleri ihtiva eden 12 hafta zarfında sekiz haftanın eğitim, geri kalan dört haftanın masterclass ve konser için planlandığını ve bu şekilde devam edeceğini vurguladı.

 

Mavi Nota Müzik Gazetesi olarak CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) Trabzon Şubesinin açılışını kutluyor, önder olanlara emek verenlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Fotoğraf: CAKA Trabzon Şubesi sorumlusu Doç. Dr. Abdullah Akat. 

 

CAKA hakkında geniş bilgi için...

     

Dernek Başkanı Osman Bektaş

Trabzon CAKA Sorumlusu Abdullah Akat

     

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020