Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cumhuriyetimizin yetiştirdiği değerli müzik eğitimcisi, yazar, araştırmacı ve eğitim müziği bestecisi Sefai Acay Ankara’da düzenlenen bir toplantı ile anıldı. - 24.12.2016Cumhuriyetimizin yetiştirdiği değerli müzik eğitimcisi, yazar, araştırmacı ve eğitim müziği bestecisi Yrd. Doç. Dr. Sefai Acay  22 Aralık 2016 Perşembe günü Ankara’da düzenlenen bir toplantı ile anıldı.

 

20 Eylül 2016 günü Anamur’da yitirdiğimiz ve 21 Eylül 2016 günü memleketi olan Akşehir’de sonsuzluğa uğurlanan müzik eğitimcisi, besteci Sefai Acay  için Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi GSE Bölümü Müzik Anabilim Dalı ve Müzik Eğitimcileri Derneği tarafından birlikte düzenlenen toplantı, 22 Aralık 2016 Perşembe günü Gazi Konser Salonunda yapıldı.

 

Programını kısa adı MÜZED olan Müzik Eğitimcileri Derneği Genel Eğitim Sekreteri Prof. Dr. Belir Tecimer‘in yaptığı ve sunumunu Ar. Gör. Ömer Bilgehan  Sonsel‘in gerçekleştirdiği toplantıda Sefai Acay‘ın yaşamından, müzik eğitimine hizmetlerinden kesitler içeren sunumlar yapıldı. Ailesi adına eşi Nezihe Acay, kızı Senem Acay Sözbir, CSO emekli başkemancısı Oktay Dalaysel, Ömer Can, Prof. Dr. Ali Uçan, Hüseyin Akbulut, Prof. Dr. Dolunay Akgül Barış, Dr. Salih Aydoğan, Prof. Feridun Büyükaksoy, Prof. Mustafa Apaydın, MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam ve Acay‘ın çok sayıda arkadaşı, öğrencisi söz alarak Sefai Acay ile ilgili anılarını, duygularını dile getirdiler; onun müzik eğitimine verdiği hizmetleri anlattılar.

 

Öğr. Gör. Dr. İlknur Özal Göncü yönetimindeki ANKORO, Sefai Acay‘ın şarkılarından ve koro yapıtlarından örnekler seslendirdi.

 

Gazi Üniversitesi Lisans öğrencileri Sevda Çetin ve Begüm Sivri, Ar. Gör. Ömer Bilgehan Sonsel‘in piyanosu eşliğinde Sefai Acay‘ın viyola yapıtlarını seslendirdi.

 

Müzik Eğitimcileri Derneği Merkez Yönetim Kurulunun geçtiğimiz ay oybirliğiyle aldığı karar ile  Sefai Acay'a “Cumhuriyetimizin yetiştirdiği değerli bir müzik eğitimcisi, yazar, araştırmacı ve eğitim müziği bestecisi olarak Türk müzik eğitimine, çağdaş müzik sanatına, aydınlanma savaşımına verdiği çok değerli hizmetleri için (sonsuzluğa uğurlayışımızın 3. ayında manevî şahsında)”  MÜZED 2016 Müzik Eğitimine Hizmet Özel Ödülü verilmesi kararlaştırılmıştı. Toplantıda bu ödül töreni gerçekleştirildi ve ödül plaketi SEFAİ ACAY‘ın eşi emekli eğitimci Nezihe ACAY‘a sunuldu.

 

Toplantının sonunda Refik Saydam‘ın çağrısıyla katılımcılar topluca Sefai Acay‘ın “Çok Çalışkan Olmalıyız” şarkısını söyledi.

 

Dünyaca ünlü piyanistimiz ve besteci Fazıl Say ve müzik yazarı ve araştırmacısı Ahmet Say  anma toplantısına çiçek göndermişlerdir. 

 

Mavi Nota Müzik ve Sanat Dergisi ile Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'nin danışma kurulu üyesi ve öğretmeni olan Sefai Acay'ın anısı yaşatılacak ve asla unutulmayacaktır.

          


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020