Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 22 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Genç sanatçı Özge Şabo'dan sanatçı misyonuna yakışır duyarlıkta açıklamalar! - 19.12.2016Trabzon'da ikamet eden genç pop müzik şarkıcısı ve besteci Özge Şabo, dün gece Trabzon Akyazı'da açılışı yapılan Trabzonspor stadyumu açılış töreninde yaşananlar ve ardından gelen gelişmelerle ilgili sosyal medya sayfasında tepkisini belirten açıklamalar yaptı. 

 

Genç sanatçı, hiç bir resmi görevi olmadığı halde davetli olarak stat açılışına katılan Katar Emiri Temim bin Hamed Al Sani'nin resminin Atatürk posteri ile aynı büyüklükte ve teamülleri, devlet protokol ilkelerine aykırı biçimde stata asılmasına, yine resmi bir davetli olmamasına rağmen, Katar Milli Marşı'nın çalınmasına sosyal medya sayfasında şu şekilde tepki gösterdi:

 

"Atatürk'ün yanına Katar emirinin posterini asıp yeni statta Katar milli marşı okutan Trabzonlu ve Trabzonsporlu herkese bu lafım! 

Asla desteklemiyorum bu ülkeye girişlerini ama sokakta bir daha Suriyeliye laf söz söyleyeni aşağılayıp bakanı bir çocuğa el uzatanı görürsem alnını karışlarım !

İşin içine para girince ne güzel dönüyorsunuz!"

 

Genç sanatçı Özge Şabonun bu tepkisine sosyal medya sayfasında yanıt verenler "bunun bir diplomatik nezaket" olduğu yolunda yorumlara yer verince, 

 

"...... Herhangi bir spor müsabakası yok ortada ki adamın ülkesinin marşı okunsun.. Ben arap kökenli bir insan olarak diyorum ki bugün o statta bir şehir cümbür cemaat rezil oldu . Türk vatandaşıyım ve ben ATATÜRK ün ve Türk bayrağının olduğu yere ve sözde(!) buna bu kadar değer veren şehre bugün yaşanan hiçbir şeyi yakıştırmıyorum meydan dan yomraya kadar başka bir milletin bayrağı dalgalanıyor bugün bu şehirde. Bana bunlarla gelmeyin."

 

diyerek tepki gösterdi.

 

Katar Emiri'nin Cumhurbaşkanı RTE ile helikopterle Trabzon ve havalisi turuna çıkmasını Trabzon'un geleceği için makul bir durum olarak gösteren kimi yorum yapanlara da yine aynı sağlğm duruşla yanıt veren genç sanatçı Özge Şabo:

 

"...... Saygı memleketle uzaktan yakından alakası olmayan bir insanı parası uğruna ATA'mın yanına şah gibi asmakla ülkesinin bayraklarıyla şehri kuşatmakla olmaz. Seversin en iyi şekilde ağırlarsin yedirir içirir gönderirsin . Bi tarafını gütmezsin. O saygı değil başka birşey oluyor. karıştırmayalım."

 

dedi. 

 

Genç Sanatçı Özge Şabo, partizanlık yapmadığını belirten açıklamasında, Atatürk yaşasaydı, ülkesine sahip çıkmak açısından Katar Emiri'ne aynen günümüzün hükümet yetkilileri gibi davranacağını söyleyen bir yorumcuya ise şu yanıtı verdi:

 

"Beni işin CHP'si AKP'si ilgilendirmiyor parti adına taraflı bir yorum yapmadım . Umrumda da değil beni ülke bütünlüğü ilgilendiriyor. Ona politika değil sadece yalakalık deniliyor. Türk cumhuriyet tarihinde de ülkenin bir çok hammadde zenginliğine ortak olmak isteyen birçok devlet ve akıl almaz tekliflerini okuduk. Zira ihtimallere dayandirdiginiz kendi fikrinizi net yanıtı yine Atatürk ün benim milletim ne kazanırsa kendinden ne kaybederse kendinden sözünde saklı bence.ben bir "arabım". Ve bu ülkenin geleceği için sizlerinde en az benim kadar "Türk" olmanızı ne çok isterdim !"


Özge Şabo

               

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020