Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

23. Mavi Nota Müzik Ödülleri töreni cuma günü Trabzon'da yapıldı.. - 27.11.2016Türkiye'nin yaşayan en uzun süreli müzik ödülü olan Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) ödül töreni,  Mavi Nota Müzik Ödülleri 2015 ödüllerini kazananlar, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dali Öğretim Üyesi Besteci Doç. Dr.  Onur Özmen ve MozartHaus Butik Konserevi adına  kurucusu Piyanist Ilgın Salman'ın katılımıyla 25 Kasım 2016 Cuma günü saat: 19.30'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapıldı.

 

23. kez düzenlenen Mavi Nota Müzik Ödülleri töreni Karadeniz Teknik Üniversitesi, KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürlüğü, Akçaabat Belediye Başkanlığı, Mantı Keyfi ve Chef Edwards'ın değerli katkılarıyla gerçekleştirildi.

 

Erol Küçükaksoy'un sunumunu gerçekleştirdiği program, seçkin bir dinleyici/izleyici huzurunda gerçekleşen program, 20 Eylül 2016 sabahı beklenmedik bir biçimde kaybettiğimiz 23. Mavi Nota Müzik Ödülleri (2015) seçiciler kurulu üyesi ve Mavi Nota  e-Müzik Gazetesi danışma kurulu üyesi müzik eğitimcisi ve besteci Sefai Acay için, bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

 

Saygı duruşunun ardından söz alan merhum Sefai Acay'ın kızı, Senem Acay Sözbir babası Sefai Acay'ı anlatan duygu yüklü bir konuşma yaptı.

 

"Yılın Genç Bestecisi" ödülünü alan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon Ana Sanat Dalı öğretim üyesi Besteci Doç. Dr. Onur Özmen'i ödülünü KTÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat verdi. Seçiciler Kurulu Özel ödünü alan MozartHaus Konser ve Sanatevi adına kurucu Ilgın Salman'a ödülünü piyanist Yeşim Gökalp verdi.

 

Ödül töreninin ardından 2015 yılı en iyi besteci ödülünü alan Doç. Dr. Onur Özmen'in "Op. 26 Sonatin / Viyola ve piyano için" adlı eseri Doruk Selen Güleç (viyola) ve Orhan Veli Özbayrak (piyano) ikilisi tarafından seslendirildi. 

 

Seçiciler kurulu üyelerimiz Piyanist Yeşim Gökalp ve klarnetist Ayşegül Ergene'de törende bulunurlarken, piyanist Yeşim Gökalp İlhan Baran'ın "Siyah Beyaz" adlı eserini sundu.

 

Antalya Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından 2009 yılı Mavi Nota Müzik Ödülleri yilin solist sanatçısı ödülü sabihi MezzoSoprano Ebru Kaptan misafir olarak ödül törenine katıldı ve KTÜ Devlet Konservatuarı öğretim üyesi piyanist Alper Akgül eşliğinde üç eser seslendirdi.

 

23. Mavi Nota Müzik Ödülleri Töreni

 

Fotoğraflar: Mümin Aydın

     

Onur Özmen Ödülünü Alıyor...

Ilgın Salman ödülünü alıyor

Ilgın Salman ve Onur Özmen
     

Yeşim Gökalp "Siyah Beyaz"ı sunuyor

Orhan Veli Özbayrak ve Selen Güleç

Seçici kurul üyesi Ayşgül Ergene
     

Senem Acay Sözbir

Misafir Sanatçımız Ebru Kaptan

Ödülün kurucusu ve yürütücüsü Müfit Semih Baylan
     Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020