Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 27 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Son şarkısı ‘Beni Aşkla Sınama’, ismini, bir ihtimal daha geniş kesimlere duyurabilir. - 03.12.2016İlk albümünü, 90’lardaki pop patlamasını başlatmış Hakan Peker’in desteğiyle (‘Yutamazsın’; böyle de tuhaf ya da yanlış bir ismi vardı) yapmıştı Zeynep Önkaya. Ses getirdi getirmesine ama onun gibi billur sesli bir vokaliste yakışacak (ya da yetecek) bir başarı değildi bu. İyi bir pop albümüydü ama memleket o sıralarda rock müziğini yeniden keşfetmişti ve başta Duman ile Mor ve Ötesi’nin yarattığı rock fırtınası nedeniyle, rock oturur/rock kalkar bir haldeydi.

 

Önkaya sonra ortadan kaybolur gibi oldu. Ardından başta Sezen Aksu olmak üzere, büyük yıldızlara vokal yapmaya başladı. Ve derken ‘O Ses Türkiye’de göründü ve yorumuyla herkesi kendisine hayran bıraktı.

 

Yalnızca dijital mecralarda satışa sunulan son şarkısı ‘Beni Aşkla Sınama’, bu kendi güzel, sesi güzel şarkıcının ismini, bir ihtimal daha geniş kesimlere duyurabilir. Pırıl pırıl seslendirilmiş, pırıl pırıl bir şarkı.

 

Şarkının akustik ve dans olmak üzere iki versiyonu var: İlkine Cem İyibardakçı, ikincisiniyse elektronik müziğin memleketimizdeki öncülerinden Erol Temizel’in elleri can vermiş. Her iki versiyon da çok iyi. Tamamıyla da birbirinden farklı. Versiyon ya da remix dendiğinde, (genellikle) şarkıyı kopyalama dışında pek bir şeyin yapılmadığı bizim gibi bir ülkede, bu bile başlı başına bir takdir sebebi.

 

Klibi de ilginç. Gayet gösterişli olmasına rağmen şarkının önüne geçmiyor. Geçmek bir yana, her karesiyle şarkının bizzat kendisine çalışıyor.  ‘O Ses Türkiye’de sesiyle yarışamayacak kişilerin önünde şarkı söyleyip puan beklemiş olmasına aldanmamak lazım. O her durumda mükemmel bir şarkıcıdır. Hem de jüridekileri tek tek cebinden çıkaracak kadar! Murat Boz ve benzerlerine sevdanın yolları, Zeynep Önkaya’ya kurşunlar... Ama kader ya da memleket işte, yapacak bir şey yok.

 

Zeynep Önkaya - Beni Aşkla Sınama

 

DHA

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020