Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara Palas'ta düzenlediği toplantıyla yıllardır beklenen Kültür Eylem Planını açıkladı - 21.04.2016Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın kültür paketini açıklayacağını ve açıklanacak paketin içinde personel alımı kadrolarının da olacağını belirtmiştik.

Mavi Nota e-Müzik Gazetesi olarak yaptı
ğımız haberde, açıklanacak pakette personel alımından ziyade, takviminin önemli olduğunu vurgulamıştık. Bugün Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan pakette alınacak 600 personelin ne zaman alınacağı belirtilmedi.

Ba
şbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Palas'ta düzenlenen tanıtım toplantısı ile "64. Hükümet Sürdürülebilir Kültürel Kalkınma Eylem Programı"nı açıkladı.

İŞTE BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLADIĞI PAKET:

Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 8 başlıkta 32 eylem planını içeren Kültürel Kalkınma Eylem Planı'na göre, 2016 yılında 18 yeni müze açılacak, özel tiyatrolara verilen destek yüzde 100 artırılacak.

Kültürel Kalkınma Eylem Planının çatısının, 8 ana stratejik alandan olu
ştuğunu ifade eden Davutoğlu, "Her biri aynı zamanda bir hedeftir ve bu hedeflere atılacak adımlar da ayrı ayrı planlanmış durumdadır. Bu 8 başğın altında toplam 32 eylem yer alıyor." dedi.

"
İstanbul Kültür Merkezi inşa edilecek"

Ba
şbakan Ahmet Davutoğlu, "Kültürel Kalkınma Eylem Planı" çerçevesinde, İstanbul'da uluslararası simge olacak büyüklükte ve içerikte İstanbul Kültür Merkezi inşa edeceklerini söyledi.

"Türkiye Kültür
Şehirleri Programı'nın başlatılacak"

Her
şehrin Şehir Kültür Yönetim Programı'nın çıkarılacağını ve Türkiye Kültür Şehirleri Programı'nın başlatılacağını belirten Davutoğlu, kültürel alanların canlandırılması hakkında da Ankara'da uluslararası simge olacak büyüklükte ve içerikte Anadolu Kültür Merkezi'nin inşa edileceğini bildirdi.

"18 müze açılacak"

Müzecili
ğin teşviki için gerekli düzenlemeleri hayata geçireceklerine işaret eden Davutoğlu, 2016 yılında on sekiz yeni müze açılacağını kaydetti.

"Özel tiyatrolara verilen destek % 100 artırılacak"

Tiyatro sahnesi olmayan illerin her birine en az bir tiyatro sahnesinin kazandırılaca
ğını vurgulayan Davutoğlu, özel tiyatrolara 2015'te verilen dört milyon beşyüz bin liralık desteği bu yıl % 100 artırarak dokuz milyon liraya çıkartacaklarını açıkladı.

"Sanatçıların emekli olması kolayla
ştırılacak"

Ba
şbakan Ahmet Davutoğlu, sanatçılar ve kültür adamlarından gelen talepler doğrultusunda, belli dönemlerde SGK primlerini yatıramayan sanatçıların emekli olmasını kolaylaştıracak bir çalışma başlatacaklarını kaydetti.

Telif hakları müjdesi

Telif haklarının korunmasına yönelik çalı
şmaların sürdüğüne işaret eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Senaristlerimiz, yönetmenlerimiz, bestecilerimiz, söz yazarlarımız, ressamlarımız, yazarlarımız, oyuncularımız,
şarkıcılarımız, yapımcı ve yayıncılarımızın telif haklarının en etkili şekilde korunması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Telif Hakları Yasasını, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununu mayıs ayı içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisine sunacağımızın müjdesini de sizlere vermek istiyorum."

Bin iki yüz genç geçici istihdam edilecek

Gençlere yönelik kültür ve turizm alanında i
ş alışkanlıklarını geliştirmeye dönük olarak bin iki yüz genci altı aylık süreyle geçici olarak istihdam edeceklerini bildiren Başbakan Davutoğlu, bu gençlerin yedi yüz otuzunun ören yerlerinde, dört yüz yetmişinin de havaalanlarında turizm faaliyetlerine destek olacaklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanlı
ğında altı yüz kişilik kadro açılacak

Kültür ve Turizm Bakanlı
ğında istihdam edilmek üzere altı yüz kişilik yeni kadro açılacağının müjdesini veren Davutoğlu, bunların iki yüzünün kütüphaneci, yüzünün sanat tarihçisi, yüzünün arkeolog olacağını bildirdi. Başbakan Davutoğlu, kültür varlıklarının restorasyonu ile şehirlerin yeniden ihyası için görevlendirilmek üzere mimar, mühendis, şehir plancısı ve kağıt restoratöründen oluşan 200 kişinin de bu kapsamda istihdam edileceğini kaydetti.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020