Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kanadalı yıldız piyanist Angela Hewitt Sabancı Müzesi 'the Seed'deki konserde Schubert, Haydn, Bach ve Beethoven'in eserlerini yorumlayacak. - 30.01.2016Sabancı Müzesi 'the Seed'de gerçekleştirilen İstanbul Resitalleri'nin 12 Şubat'taki konuğu Kanadalı piyanist Angela Hewitt, uzun yıllardır Hyperion Record etiketiyle yayınlanan bol ödüllü albümleri, dünyanın en iyi salonlarında verdiği resitalleriyle günümüzün en önemli piyanistlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sayısız birincilik, ödül ve ünvanın sahibi Hewitt, İngiliz Kraliyet Nişanı (OBE) ve Kanada Devlet Nişanı (OC) sahibi. Hewitt, 2006 Gramophone Ödülleri'nde 'Yılın Sanatçısı' ve 2010 MIDEM Classical Award'da 'Yılın Enstrümantalisti' seçildi.

Bugüne kadar yayınlanmı
ş 30'dan fazla albümü bulunan Angela Hewitt'in İngiliz Plak şirketi Hyperion Records etiketi taşıyan albümü büyük beğeni topluyor. Sanatçının 'Bach Konçertoları' albümü daha yayınlanır yayınlanmaz Amerikan Billboard listelerine girdi ve Gramophone Magazine tarafından 'Ayın Albümü' seçildi. 2005'te tamamlanan ve Bach'ın başlıca piyano eserlerini kaydettiği 11 yıllık projesi için ise The Sunday Times "Çağımızın gurur duyulacak kayıtlarından biri" diye yazdı. The Guardian, Angela Hewitt'i "Çağımızın en önde gelen Bach piyanisti" olarak gösteriyor. 2011'de Mozart'ın tüm konçertolarını kaydetmek üzere başladığı maratonun ilk CD'si yayınlandı. 2012'de Debussy'nin solo piyano için yapıtlarından oluşan albümünü aynı yıl Temmuz ayında Schumann'ın eserlerini kaydettiği ikinci albümü takip etti. Sanatçının Bach 'Füg Sanatı' adını taşıyan son albümü ise 2014'te yayınlandı.

12 Şubat 2016 Cuma Saat: 20.00
Sabancı Müzesi 'the Seed' /
İstanbul

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020