Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1804
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 24 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürüğü'nde görev değişikliği gündemde - 12.01.2016Prof. Rengim Gökmen'in Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevinden 2014 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alınarak yerine besteci ve orkestra şefi Selman Ada'nın atanmasıyla başlayan uzun hukuk süreci sonuçlandı.

Edindi
ğimiz bilgiye göre, Prof. Rengim Gökmen'in görevine iadesi yolunda başlattığı hukuk süreci Ankara İdare Mahkemesinin 14 Aralık 2015 günü verdiği kara ile Prof. Rengim Gökmen'in görevine iadesi yoluyla gerçekleşmesi ve ilgili atamanın yasa gereği bir ay içinde yapılması gerekliliği üzerine gözler Kültür ve Turizm Bakanlığı'na çevrildi.

Bu durumda Prof. Rengim Gökmen'in bir aylık sürenin dolaca
ğı 14. Ocak. 2016 tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gerekli atamanın yapılarak görevine iade edilmesi bekleniyor. Bu nedenle Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü görevini halen vekil olarak sürdüren Besteci ve orkestra şefi Selman Ada'nın ise bu görevden alınarak genel müdürlük bünyesinde bir başka göreve atanması söz konusu.

Ancak halen genel müdürlük görevini vekil olarak sürdüren besteci ve orkestra
şefi Selman Ada, kendi kendisini Mersin Devlet Opera ve Balesi müdürlüğü bünyesine müzik direktörü olarak atayarak bir ilki gerçekleştirmişti. Bu nedenle Selman Ada'nın genel müdürlük görevinden ayrıldıktan sonra bu görevine geçmesi bekleniyor.
 
Kültür ve Turizm Bakanlı
ğı'nın, geçmişte görevden alınan ve mahkeme kararına rağmen görevine iade edilmeyen Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Mustafa Kurt'ta yaptığı hatayı yinelemeyeceği kulislerden gelen bilgiler arasında.

Bu nedenle önümüzdeki birkaç gün içinde Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlü
ğü makamına söz konusu atamanın yapılması bekleniyor.

Görevde olan vekil genel Müdür besteci ve orkestra
şefi Selman Ada'nın, opera balenin tüm sahnelerinde kendi esrelerini programa alması ve bu yolda yarım milyon lirayı aşan ciddi telif geliri kazanmış olması basında haber olarak yer almış bu de opera  çevrelerinde ciddi rahatsızlığa neden olmuştu.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021