Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 17
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 28 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dinleyici değerlendirmesi ile Uludağ Makam Konseri - 08.10.2015Uludağ Üniversitesi Devlet Konservaturı bünyesinde kurulan Uludağ Makam müzik topluluğu dün geceTrabzon'da bir konser verdi.Çok başarılı geçen konserle ilgili olarak, dinleyici gözüyle Prof. Dr. Kadriye Yıldız'ın izlenimlerimi aktarıyoruz:

ULUDAĞ MAKAM KONSERİ
Trabzon Sanatevinin düzenlediği 3-10 Ekim 2015 tarihlerinde devam eden 7. Uluslararası sanat günlerinin beşinci gününde, bu akşam Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanlarından oluşan "ULUDAĞ MAKAM" Topluluğunun Türk Müziği Konseri vardı. Konser repertuarı Aydın yöresine ait Tekeler zeybeği ile başlayıp Kemani Sebuh'un Kürdilihicazkar Longa'sı ile biten çeşitli yörelere ait türkülerin, Klasik Türk müziği ve Türk Sanat müziği eserlerinin Türk müziği potasında en güzel şekilde eritildiği, harmanlandığı, 25 eserden oluşan çok ilginç ve çok güzel bir repertuardı. Eserlerin birbirine geçişi aralıksız ve mükemmeldi.Türkülerin feryadı, yeri geldiğinde enerjisi, hemen ardından yerini Klasik Türk Müziğinin ve Türk Sanat Müziği eserlerinin duygusallığına, sükunetine, dinlendiriciliğine bırakıyordu. Konser su gibi aktı, tadına doyamadık, çok çabuk bitiverdi.

Kendilerinden Trabzon'umuzda, TLYD/TLYV bünyesindeki çalışmalarına bağlamam ile 2 yıl süre ile katıldığım Türk Halk Müziği Topluluğu çalışmaları içerisinde çok yararlandığım, birbirinden değerli repertuarlar çalıştığım kıymetli hocalarım, şeflerim Sn. Özlem ve Ersen Varlı bu sefer konuk sanatçılar olarak karşımızda idiler. Kendilerini tanımış olmak benim ve arkadaşlarım için bir şanstır. Katkıları için ne kadar teşekkür etsek azdır. Şimdi Bursadan ışıklarını yaymaya devam ediyorlar. 

Bu harika konser sunumlarından, üstün perpormanslarından dolayı Uludağ Makam Topluluğu elemanlarını, sanatçı ve sanat eğitimcisi ; Doç.Dr. Özlem Doğuş Varlı (Solist), Y.Doç.Dr. Ersen Varlı (Bağlama, çöğür, cura,kaval), Yrd.Doç.Dr. Erdem Özdemir (Bağlama ve vokal), Yrd.Doç.Dr. Ahmet Tohumcu (Ud ve vokal), Öğrt.Gör. Güniz Alkaç (kanun, vokal), Öğrt.Gör.Ozan Sarı (Keman), Öğrt. Gör. Kenan Yıldırım (Kabak kemane) hocalarımızı candan kutluyor bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021