Kullanıcı Adı Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1758
Güzel Sanatlar Fakülteleri ve benzeri okulların yetenek giriş sınavlarının YÖK tarafından kaldırılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Kaldırılması doğru bir karar, Katılıyorum.
Kaldırılması yanlış bir karar, Katılmıyorum.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 62 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Hükümet istedi RTÜK yasakladı! - 24.10.2007Hükümet, PKK’nın Hakkári’deki saldırısıyla ilgili haberlere yayın yasağı getirdi. Hükümetin kararını, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, bir yazıyla RTÜK’e bildirerek, radyo ve televizyon kuruluşlarına iletilmesini istedi.

Bu istek üzerine RTÜK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi: "21 Ekim tarihinde Hakkári’nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terörist saldırılarla ilgili olarak; kamu düzenini ve halkın moral değerlerini olumsuz etkileyen, güvenlik güçlerine dönük zaaf imajı yayan, toplumsal psikolojiyi olumsuz etkileyen radyo ve televizyon yayınlarının, toplumsal sorumluluğa ve duyarlılığa uygun yayın anlayışı temelinde, güvenlik güçlerinin moral değerlerinin yüksek tutulması, toplumsal psikolojinin olumsuz etkilenmemesi ve çocukların ruh sağlığının korunması amacıyla 3984 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayınları Hakkında Kanunun 25. maddesi gereğince durdurulması uygun görülmüştür."

Bu arada Kanal D Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand karara tepki gösterip, "Soyut ifadelerle peşin bir yayın yasağı getiriliyor" dedi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) de, "Tipik sansür uygulaması" açıklaması yaptı, uygulamanın yasaya aykırı olduğunu belirtti.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020