Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 40 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ahmed Adnan Saygun Piyano Ödülü sahibini buldu - 24.07.2015Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında iki yılda bir düzenlenen Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması Final Konseri, Gümüşlük Antik Taş Ocağında düzenlenen geceyle gerçekleşti. Final konserinin ardından jüri, büyük ödülü kazananı açıkladı. Ahmed Adnan Saygun Piyano Ödülü, Londra Royal College of Music’de lisans eğitimi gören 23 yaşındaki Salih Can Gevrek’in oldu

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında A Mutfak Mobilya tarafından desteklenen Ahmed Adnan Saygun Piyano yarışmasında ikincilik, 21 yaşındaki Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi Atakan Oyal’ın, üçüncülük ise Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi 24 yaşındaki Ecem Alnıaçık’ın oldu. Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen yarışmada dünyaca ünlü piyanistler; Gülsin Onay, Martin Roscoe ve Vyacheslav Gryaznov jüri üyeliği yaptı.

Yarı
şmanın birincisi önümüzdeki yıl festival sahnesinde konser verecek
Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarı
şması Birincilik Ödülüne layık görülen Salih Can Gevrek, 3.000 TL para ödülünün yanı sıra 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programında da yer almaya hak kazandı. 3. turun ardından finale kalan yarışmacılardan Salih Can Gevrek final gecesinde ilk olarak S. Rachmaninov’un “6 Moments Musicaux” adlı eserini, ardından A.A. Saygun’un “Sonotin, Horon” adlı eseri seslendirdi. Yarışmadaki performansıyla ikincilik ödülüne layık görülen Atakan Oyal ise jürinin önünde ilk olarak F. Liszt’ten, “Paganini etüdleri no.1&3” adlı eseri, ardından R. Schumann’dan “Papillons” ve A.A. Saygun’dan “Etude op38. No.5” adlı eseri seslendirdi. İkinciliğe değer bulunan Atakan Oyal, 1.500 TL’lik ödülün de sahibi oldu. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışmasının üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirildi. Ecem Alnıaçık sergilediği performansla üçüncü seçilirken, genç sanatçı sahnede ilk olarak F. Mendelssohn’dan “Variations serieuses op.54” adlı eseri ardından N. Medtner’den “Fairy Tales op.20 no.1-2 op.25 no.3” ve A.A. Saygun’dan “Sonatin op.15” adlı eseri yorumladı.

Yarı
şmada “En İyi Saygun Yorumu” ödülüne Atakan Oyal layık görülürken; Ecem Alnıaçık ise yarışmanın izleyicileri arasında yapılan halk oylamasında birinci seçildi.

Bilet geliri bursa aktarılacak
Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarı
şması final konserinden elde edilen gelir, önümüzdeki yıl Gümüşlük Festival Akademisinde eğitim görecek bir öğrenciye burs olarak aktarılacak. Her yıl GFA kapsamında farklı disiplinlerde gerçekleşen masterclasslara 50 civarında genç yetenek katılıyor. Bugüne kadar 10 öğrenci ise GFA’nın girişimleriyle yurtiçinde ve dışında burslu eğitim görme imkanına sahip oldu.
     

Birincilik ödülü: Salih Can Gevrek

İkincilik ödülü: Atakan Oyal

Üçüncülük ödülü: Ecem Alnıaçık
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021