Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 34 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Kronos Quartet Gümüşlük’te dünya prömiyeri yapacak - 13.07.201512. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 14 Temmuz akşamı Grammy ödüllü ABD’li Kronos Quartet’i ağırlıyor.  BOSCH’un co-sponsor olarak destek verdiği konser saat 21:00’de Gümüşlük Antik Taş Ocağında klasik müzikseverle buluşacak.

DenizBank ana sponsorlu
ğunda devam eden 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nde sahne alacak olan ve uzun süredir merakla beklenen Kronos Quartet, kemanlarda David Harrington ve John Sherba, viyolada Hank Dutt ve çelloda Sunny Yang’dan oluşuyor. Kronos Quartet,  yenilikçi ve gelişmiş yorum ve performanslarıyla son yıllarda klasik müzik dünyasının en aranan gruplarından biri haline geldi. Dörtlü, önemli klasik müzik bestecilerinin eserlerini yorumlamadaki başarısının yanında dünya müziklerine kattığı farklı solukla da her dönem dikkatleri üzerinde topluyor.

Gümü
şlük’te dünya prömiyeri
12. Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivalinin eser siparişi üzerine, 2013 yılında festivale katılan Besteci ve Gitarist Derek Gripper’in uyarlamasını yaptığı “Miniyamba“ adlı parçanın dünya prömiyeri gerçekleştirilecek.

Birçok ünlü bestecinin Kronos Quartet için yazdı
ğı ya da uyarladığı eserlere bir yenisi de Gümüşlük’te eklenecek. Festival sahnesinde klasik müzikseverlerin karşısına çıkacak olan ABD’li Kronos Quartet, Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali tarafından Güney Afrikalı besteci Derek Gripper’a özel olarak sipariş edilen parçayı seslendirecek. 71 kuşaktır Kora çalma geleneğini sürdüren ünlü Mali’li müzisyen Toumani Diabate ve 1996’da ölen babası Sidiki Diabaté tarafından bestelenen ve Derek Gripper tarafından Kronos Quartet için özel olarak aranje edilen “Miniyamba“ adlı eserin dünya prömiyeri 14 Temmuz akşamı gerçekleşecek. 

Konserde ayrıca Terry Riley, Omar Souleyman, Pete Townshend, Tanburi Cemil Bey, Bryce Dessner, Aleksandra Vrebalov, Aleksander Ko
ściów, Sigur Rós, Flugufrelsarinn, Ramallah Underground, Tusen Tankar ve Cafe Tacvba gibi besteci ve grupların eserleri için hazırladıkları ya da dünyaca ünlü müzisyenler tarafından Kronos Quartet için hazırlanmış düzenlemeler seslendirilecek.

 

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021