Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1807
Mavi Nota e-Müzik Gazetesi'ni hangi yolla öğrendiniz?

Arkadaş tavsiyesi üzerine öğrendim.
Yaptığı çalışmalardan dolayı biliyordum.
Basın yayın araçları aracılığı ile öğrendim
İnternet arama motoru aracılığı ile öğrendim.
Tesadüfen öğrendim
Mavi Nota'yı doğduğu günden beri bilirim

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 23 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Gümüşlük’te Bülent Evcil ve Phillip Moll sahne alacak - 07.07.201512. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 8 Temmuz Çarşamba akşamı “The Virtuoso Flute” başğı altında sunulacak Türk Flütçü Bülent Evcil ve ABD’li Piyanist Phillip Moll konseriyle devam edecek.

DenizBank ana sponsorlu
ğunda Gümüşlük Antik Taş Ocağında saat 21:00’de başlayacak geceye sanatçılar Johann Sebastian Bach’ın, “Sol minör sonat, BMW 1020” adlı eserinden “1.Allegro”, “2.Adagio”, “3.Allegro” başlıklı bölümleri seslendirerek başlayacak. Ardından sırasıyla şu eserler seslendirilecek; Ekrem Zeki Ün: “Yunus'un Mezarında”; Cécile Chaminade: “Concertino, Op.107”; Pietro Morlacchi: “Il pastore svizzero” ve Pablo de Sarasate: “Zigeunerweisen”.

Aradan sonra programın ikinci yarısında Flüt Sanatçısı Bülent Evcil ve ABD’li Piyanist Phillip Moll geceye Christoph Willibald Gluck’ın “Orpheus’ten Mutlu Ruhların Dansı” adlı eserle devam edecekler. Bu eserin ardından ikili Vittorio Monti’nin “Czárdás” adlı eseriyle klasik müzikseverlerin kar
şısında olacak. Ardından Giulio Briccialdi’den, “Il Carnevale di Venezia, Op.78” ve François Borne’den “Fantaisie Brillante sur Carmen” adlı eserleri yorumlayacak olan ikili Gümüşlük Antik Taş Ocağındaki geceyi sonlandıracak.12. Uluslararası Gümü
şlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:

8 Temmuz - “The Virtuoso Flute” Bülent Evcil - Flüt (Türkiye) & Phillip Moll – Piyano (ABD)
14 Temmuz - “Grammy Ödüllü Kuartet Bodrum'da!” Kronos Quartet (ABD/USA)
18 Temmuz - “21 Yüzyılın Rus Yıldızı“ Vyacheslav Gryaznov - Piyano (Rusya)
21 Temmuz – “Müzi
ğin Coğrafyası” Trio KlaViS (Avusturya)
23 Temmuz – “Gelece
ğin Genç Piyanisti Seçildi” Saygun Piyano Yarışması Final Konseri
26 Temmuz - “
İngiltere’nin En Sevilen Piyanisti” Martin Roscoe - Piyano (İngiltere)
29 Temmuz - “Akdeniz Rüzgarları” Gilles Apap - Keman (Fransa) ve Miroslav Dacic - Piyano (Sırbistan)
31 Temmuz - “Anika Vavic ile klasikten moderne” Anika Vavic – Piyano (Sırbistan)
4 A
ğustos - “Yıldızlara Serenat” Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)
8 A
ğustos - “Nirvana ve Pink Floyd'dan Virtüöz Piyano için Seçmeler” Ayşedeniz Gökçin (Türkiye)

Gümü
şlük Festival Akademisi Masterclass Programı 2015

Flüt – 08 Temmuz – 13 Temmuz
Piyano – 16 Temmuz –04 A
ğustos
Keman – 28 – 31 Temmuz
Şan - 07 – 12 Ağustos 2015

3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarı
şması 20 – 21 - 22 – 23 Temmuz

Konserlerin ba
şlama saati 21:00’dir. Gala; Bodrum Antik Tiyatro, diğer tüm konserler Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleştirilecektir. Biletler; Biletix gişelerinden temin edilebilir.

İletişim
www.gumuslukfestival.org
gumuslukfestival@gmail.com
www.facebook.com/gumuslukfestival


Sanatçılar Özgeçmi
ş

Bülent Evcil
http://www.bulentevcil.com
1968'de
İstanbul'da doğdu. Flüt eğitimine 1980 yılında MSÜ Devlet konservatuarında Prof. Mükerrem Berk ile başladı ve 1988’de mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Filarmoni vakfının bursu ile eğitimine Brüksel Kraliyet konservatuarında Marc Grauwels ile devam etti. 1992 yılında flüt dalında “Diplome Superieur avec Grande Distinction” (üstün başarı ile flüt yüksek diploması) aldı. Oda müziğinde ise “premiere prix” (birincilik ödülü) alarak mezun oldu. 1994 yılında Heidelberg-Mannheim Müzik yüksek okulunda çalışmalarına Jean-Michel Tanguy ile devam etti. 1996’da “Künstlerishe Ausbildung” (sanatta yeterlilik)  diplomasını pekiyi derece ile alarak mezun oldu. Yarışmalarda kazandığı ödüller: “Wolfgang Hoffmann”  nefesli çalgılar yarışmasında 2.lik. “Sir James Galway”in 1992 yılında Dublin’de düzenlediği flüt seminerindeki “Best Performer” (en iyi yorumcu) yarışmasında 2.lik. Bu ödül ona 1992-99 yılları arasında ünlü İrlandalı flüt virtüozu “Sir James Galway”in öğrencisi olma fırsatını sağladı. “Sir Galway” tarafından neslinin en iyi flütçülerinden biri olarak tanımlanan sanatçı, “Sir Galway'in” davetleri ile birçok seçkin konserde yeraldı.

Philip Moll
ABD’nin
Şikago kentinde doğan Phillip Moll, 1970 yılından beri Berlin'de yaşamaktadır. Harvard Üniversitesinde İngilizce ve Teksas Üniversitesinde Müzik bölümünden diploma alan Moll, bir sonraki yıl Münih’teki Müzik Yüksek Okuluna geçti ve 1978 yılına kadar repetitör olarak çalışacağı Berlin'deki Alman Operasında göreve başladı. O zamandan beri Kathleen Battle, Håkan Hågegard, Jessye Norman, Kurt Moll, James Galway, Kyung Wha Chung, Anne-Sophie Mutter, Akiko Suwanai ve Kolya Blacher gibi çok farklı müzisyenle eşlikçi ve topluluk piyanisti olarak çalıştı. Sanatçı, Berlin Filarmoni, Alman Senfoni Orkestraları, RIAS Oda Korosu ve Berlin Radyo Korosu gibi sayısız Berlinli toplulukla icralarda bulunmuş, kayıtlar yapmıştır. Yıllarca ABD, Avrupa ve Uzak Doğu'da konserler vermekle beraber Berlin Filarmoni Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Saint John's Smith Square ve Filarmoni Kammermusik Kollegium ile de solist olarak sahne almıştır.

Foto
ğraf: Bülent Evcil, Philip Moll

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021