Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 29 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Carmina Burana güçlü kadrosuyla yeniden seslendirilecek - 13.06.2015Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesi yine efsane bir konsere ev sahipliği yapacak. Ünlü Alman besteci Carl Orff tarafından oluşturulan sahne kantatı Carmina Burana, 120 kişilik dev bir kadroyla bir kez daha Antalya sahnesinde seslendirilecek. "Yeni bir şey yaratmak istiyorsan mutlaka eski olanı kullan" anlayışı ile yapıtlar veren besteci; Carmina Burana’yı da Münih yakınlarındaki bir manastırda bulunan 200 kadar şiir ve şarkıdan esinlenerek yaratmıştır. Dünyanın soluksuz izlediği bu konser 13 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Çarşamba günleri saat 20:30’da Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde renkli görüntülerle Antalyalı sanatseverlerin karşısında olacak.

Carl Orff’un Trionfi (Zaferler) üçlemesinin ilk eseri olan Carmina Burana , oldukça ilginç Latince metinlere dayanıyor. Eserin ilk bölümünde do
ğa ve aşk konuları güçlü bir şekilde izleyiciyi sarıyor. Meyhanede geçen ikinci bölümün sonrasında üçüncü bölümün teması yine sevgi... Dünyada ilk kez 1937 yılında sahnelenen ve Rönesans döneminden de etkiler taşıyan Carmina Burana; orkestra , koro ve solistlerden oluşan geniş kadrosuyla en etkileyici eserler arasında yer almaktadır.

Orkestra , solist ve korodan olu
şan 120 kişilik kadroyla seslendirilecek olan eserde , Türkiye’nin en iyi orkestraları arasında gösterilen ANTDOB orkestrasını Şef Hakan Kalkan yönetiyor. 52 kişilik koronun sahne alacağı gecenin koro çalışmaları ise Mahir Seyrek tarafından yapıldı. Eserde Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin güçlü solistleri soprano Nurdan K. Aydın, tenor Devrim Demirel ve bariton Serhat Konukman sahne alacak.

Konserin 40 TL olan biletleri Ha
şim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden satışa sunulurken öğrenciler ve emekliler için ise %50 indirim uygulanıyor.

13, 17 Haziran 2015 Saat: 20.30
Antalya Devlet Opera ve Balesi
Ha
şim İşcan Kültür Merkezi / Antalya
Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020