Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 35 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

1.Uluslararası Adıyaman Arsemia Müzik Festivali Başlıyor - 04.06.2015Adıyaman’ın her yanı festivalin afişleri ile süslendi, sokaklarında festivalin tanıtımı için broşürler dağıtıldı, Adıyaman’ın her yanına festivalin havası yayıldı. 09 Haziran Salı günü saat 16;00’da Mimar Sinan parkından Demokrasi parkına kadar yapılacak olan kortejle (Gaziantep B.B. Bandosu ve Gençlik Orkestrası eşliğinde) startı verilecek olan festivalin galası yine aynı akşam TPAO konser salonunda saat 19;00’da yapılacak. Belediye Konservatuarının söyleyeceği birbirinden güzel Adıyaman Türküleri ve Devlet Halk Dansları Topluluğunun yapacağı yöre derlemeleri ile başlayıp 14 Haziran Pazar akşamı ADYÜ Rektörlük Salonunda saat 19;00’da Tigris Oda Orkestrası’nın Şef Serhat Atalay yönetiminde seslendireceği klasik ve yerli eserlerle ve yine konuk şef Özgür Oğuz’un yönetimiyle bir şölen’e dönüşecek. – ADIYAMAN’DA GÜN BATIMINDA NOTALAR Festivalin ikinci gününde Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi M. Suat Unutmaz Konser Salonun’da Piyanonun genç yıldızları seçmelerinde performansı beğenilen ve derece almaya hak kazanan genç sanatçı adaylarının eserlerigörücüye çıkacak.

KLAS
İK MÜZİĞİN KALBİ ADIYAMAN’DA
Eski
şehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı sanatçı öğretim üyesi F. Eren Yahşi, ADYÜ Rektörlük salonda saat 18.00’da CHOPİN-LİSZT-RAVEL ve SAYGUN’dan eserleri müzikseverlerle paylaşacak. Aynı gece ADYÜ Dev.Kons. Türk Halk Müziği Topluluğu Adıyaman Türküleri seslendirecek.

RUS P
İYANİST VE KEMAN VİRTÜÖZÜ
 Festivalde dördüncü gecesinde Rus Piyanist Alexander Mekaev ile Keman Virtüözü Emre Ünal’ın yapaca
ğı düo ile E.Ysaye Poem Elejiak,G.Faure keman piyano sonatı ve bir yerli sürpriz eserle izleyiciyle buluşacaklar.

DO
ĞU İLE BATININ SENTEZİ ADIYAMAN’DA
 25 ki
şiden oluşan sanatçısıyla Diyarbakır Tigris Oda Orkestrası Şef Serhat Atalay yönetiminde seslendireceği birbirinden güzel klasik ve yerel eserlerle ve Konuk Şef Özgür Oğuz’la sanatseverlere mükemmel bir gece yaşatacaklar.

1.ULUSLARARASI ADIYAMAN ARSEM
İA MÜZİK FESTİVALİ
Koimeteden yapılan açıklamada,
şunlar kaydedildi: “Adıyaman Belediyesi ve Adıyaman Filarmoni Derneği olarak amacımız, Ülkemiz ve Uluslararası sanatsal-kültürel değerlerle şehrin ve yörenin manevi,tarihi ve sosyo-kültürel değerlerini kaynaştırmak,şehir kimliğinin oluşmasına uluslararası bir organizasyonla katkıda bulunmak.Şehri büyükşehirler ligine sanatla taşımak.Yörenin sosyal yaşamına katkıda bulunmak,izleyici ve katılımcılara koşulsuz memnuniyet duygusu yaşatabilmektir. Festivalin hedef kitlesi aileler,orta-lise ve üniversite öğrencileri olacaktır. Yenilikçi,akılcı,ilkeli,sorumlu,bireye ve topluma saygılı yaklaşımlarla ilimizi ulusal ve uluslararası arenada temsil edebilen bir festival oluşturmak ve takım çalışmasına inanan,kendini alanında geliştiren,çevre ve topluma duyarlı,dinamik bir ortam oluşturmak amaçlanmıştır. Müzik Festivali 09-14/06/2015 tarihleri arasında 6 gün olarak amaçlanmıştır,il içinden (gündüz dinletileri)ve il dışından katılacak sanatçıların (akşam) programlarından oluşacaktır. Ayrıca Festival süresince 15-20 yaşları arası Piyano Anadalında genç sanatçılara yer verilecek ve seçilecek dört piyano sanatçı adayına gelecek yılın festival programında konser verme şansı tanınacaktır.Amaç;kendi sanatçısını yetiştiren bir Festival olmaktır”
BHA


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020