Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 18 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Tenor Bülent Bezdüz ve Soprano Adriana Kuçerova bir konser verdi. - 23.05.2015Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında The New York Sun Gazetesi tarafından Pavarotti'nin tahtına aday gösterilen 10 tenordan 1'i olan 4 Grammy ödüllü Bülent Bezdüz ile Çek Cumhuriyeti'nden soprano Adriana Kucerova'nın birlikte verdiği konser, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında The New York Sun Gazetesi tarafından Pavarotti'nin tahtına aday gösterilen 10 tenordan 1'i olan 4 Grammy ödüllü Bülent Bezdüz ile Çek Cumhuriyeti'nden soprano Adriana Kucerova'nın birlikte verdi
ği konser, sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Konser, Mersin Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde gerçekle
şti. Konsere yaklaşık 700 kişi katıldı. Konserde ilk olarak İtalyan Şef Lorenzo Coladonato yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) Orkestrası sahne aldı. MDOB Orkestrası, Giuseppe Verdi'nin Overture from Nabucco eseri ile konseri başlatmasının ardından Bülent Bezdüz ve Adriana Kucerova sıra ile sahneye gelerek Giuseppe Verdi, Charles Gounod, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini, Pietro Mascagni, Léo Delibes, Rodolfo Falvo, Eduardo di Capua, Camille Saint-Saëns, Francesco Sartori'nin eserlerini seslendirdi. Konserin sonunda ise Bülent Bezdüz ile Adriana Kucerova sanatseverlere sürpriz yaparak bir Azeri türküsü olan 'Nazende sevgilim yadıma düştü'yü birlikte seslendirdi. İkili eseri tamamlamasının ardından salonu dolduran sanatseverler ayağa kalkarak Bezdüz ve Kucerova'yı uzun süre alkışladı. Yaklaşık iki saat süren konserde sanatseverler unutulmaz bir gece yaşadı.

Haberler.com

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020