Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 16
Sayı: 1789
Halen içinde yaşadığımız Pandemi Sürecinde; konser, tiyatro, opera ve bale gibi sanat etkinlikleri devam etmeli midir?

Devam etmelidir.
Devam etmemelidir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 31 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Ankara DOB Müdürü Mustafa Erdoğan'da istifa ediyor - 20.04.2015Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sanat kurumlarını,  genel müdürlerin eliyle kurumların hiyerarşik yapısını hiçe sayan  baskıcı uygulamaları kurumlarda huzursuzluğa yol açarken, görevden almalar, istifalar ardı ardına gelmektedir.

Geçen hafta Devlet Opera ve Balesi Ba
şrejisörü Bas Bariton Mehmet Yılmaz'ın istifasının ardından şimdi de, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Vekili Selman Ada'nın göreve başlamasının ardından vekaleten Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'ne ve sanat yönetmenliğine atanan besteci ve şef Mustafa Erdoğan'ın istifa dilekçesinin cebinde olduğu haberi ulaştı.

Ankara Devlet Opera ve Balesi müdür vekili ve genel sanat yönetmeni
şef, besteci Mustafa Erdoğan'ın bugün (20.4.2015) akşam saatlerinde Genel Müdür vekili Selman Ada ile konu hakkında görüşğü ve anlaşmaya varmalarının üzerine, yarın (21.4.2015) istifa dilekçesini sunup görevinden ayrılması bekleniyor.

Bu istifanın nedeni de aynen ba
şrejisör Bas Bariton Mehmet Yılmaz'ın istifasında olduğu gibi, makamın atlanarak (by pass), repertuar belirlenmesi, kast oluşturulması gibi nedenlerin etkili olduğu kulislerden tarafımıza ulaşan bilgiler arasında.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2021