Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1766
Ülkemizde düzenlenen Müzik Festivalleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Halkın müzik zevkinin kalitesinin yükseltilmesinde bir katkısı yoktur.
Lokal müzik eylemleridir, sınırlı sayıda dinleyici kitlesine hitap etmektedir.
Sayıları çok azdır, bu nedenle artırılmalı, daha geniş halk kitlesine ulaşılmalıdır.
Müzik Festivallerine yapılacak akademik işbirliği ile eğitim-öğretim hüviyeti kazandırılmalıdır.
Ülkemizde yeterli sayıda müzik festivali yapılmakta ve yeterli sayıda dinleyiciye ulaşmaktadır.
Ülkemizin daha önemli sorunları var, şimdi festivalin sırası değil.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 19 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Erol Evgin'in 15 yıllık vokalisti Yasemin Mira bir Çiğdem Talu Melih Kibar Klasiği - 18.04.2015Müzik yaşantısına küçük yaşlarda gitar eğitimi alarak başlayan ve müzikseverlerin 2001 yılından bu yana Türkçe Pop'un büyük ismi Erol Evgin'in 15 yıllık vokalisti olarak tanıdığı Yasemin Mira ilk solo single'ı “Rüya” ile yıllardır izini sürdüğü rüyasını gerçekleştiriyor.

Yasemin Mira’nın “Rüya” single’ının basın tanıtımı 14 Nisan ak
şamı İstanbul Levent’te bulunan Agency Dine & Wine’da gerçekleşti. Erol Evgin’in 15 yıllık vokalistine destek olmak için katıldığı ve basın toplantısı yaptığı gecede Erol Evgin ve Grup Gündoğarken üyeleri Yasemin Mira ile sahneye çıkarak düet yaptılar. Sanatçı gece boyunca sahnede kalarak  hem Türkçe hem yabancı hitler seslendirdi ve konuklara keyifli bir gece yaşattı.

Yasemin Mira ilk profesyonel sahne tecrübelerini caz kulüplerinde edindi. Yoluna müzikle devem edebilmek için medya reklamcılı
ğı kariyerini de rafa kaldıran müzisyen, Nükhet Duru, Nilüfer, Fatih Erkoç, Cenk Eren gibi isimlerin vokalistliğini yaptı. Bir yandan da kendi profesyonel orkestrası Diskopat'ı ve MİRAcle Band’i kurarak 15 yıldır dur durak bilmeden muhteşem yorumuyla şarkılar söyleyip eğlenceli sahne gösterisiyle izleyicileri mest etti.

Kendisi için do
ğru zamanın gelmesini bekleyen Yasemin Mira ilk single'ı için unutulmaz Melih Kibar-Çiğdem Talu ikilisinin yarattığı, “Ustam” dediği Erol Evgin ile sahnede söylemeyi en çok sevdiği şarkı ve bir klasik olan “Rüya”yı seçti. Rüya 1980 yılında Gülşen Bubikoğlu ve Erol Evgin’in başrollerinde oynadığı Renkli Dünya filmi için yazılmıştı.

“Rüya” nın aranjmanlarını ve yapımcılı
ğını, Ajda Pekkan’ın “Farkın Bu” albümünün de müzik direktörü olan Cem İyibardakçı üstlendi. Biri akustik olmak üzere iki versiyonu ile single'a dönüşen “Rüya” 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren CMI müzik etiketiyle sadece dijital platformlarda yayınlanıyor.

İmaj fotoğraflarını Eren Yiğit'in çektiği “Rüya” nın klibi de single ile eş zamanlı olarak müzikseverlerle buluşuyor. Yine Eren Yiğit yönetmenliğinde, Mustafa Özen’in görüntü yönetmenliğinde, Muyapım yapımcılığında 16 saat süren çekimde yaklaşık 30 kişilik bir ekip çalıştı. Alexa HD kamera kullanıldı. Kışın en soğuk günlerinde gerçekleşen çekimlerde soğuk suya giren Yasemin Mira soğuk stüdyo ve çekimde kullanılan soğuk suların azizliğine uğradı.

Çocukluk “Rüya”sını sonunda gerçekle
ştiren Yasemin Mira şimdi dinleyicilerini de “Rüya”sına ortak ediyor.

Foto
ğraf: Yasemin Mira ve Erol Evgin

Klip için: https://www.youtube.com/watch?v=zsymU8PNu_o

www.yaseminmira.com
info@yaseminmira.com
www.facebok.com/yaseminmiramusic
www.twitter.com@yaseminmira19
www.instagram.com/yaseminmira1

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020