Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1770
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 21 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sezonu bugün Tchaikovsky besteleriyle açıyor. - 05.10.2007Salonu tadilata girecek olan orkestra, bu etkinlikte Bilkent Konser Salonu'nda izleyici karşısına çıkacak.
 
Mamak'taki tarihi konservatuvar binasında 21 Eylül'de Carl Orff'un 'Carmina Burana' adlı yapıtıyla sahne alan ve aynı programla 22 Eylül Cumartesi günü ODTÜ Stadyumu'nda 8 bin 500 izleyiciyle buluşan orkestra, yeni sezonda zengin bir repertuvarla izleyiciyi selamlamaya hazırlanıyor.
 
Salonundaki yenilenme nedeniyle sezonun ilk yarısını Ankara'daki farklı salonlarda geçirecek olan CSO, ilk olarak Bilkent Konser Salonu'nda sanatseverlerin karşısına çıkacak.
 
CSO Genel Müzik Direktörü, Şef Rengim Gökmen yönetimindeki orkestra, konserde keman sanatçısı Cihat Aşkın ile birlikte sahne alacak. Konserde, Peter İlyiç Tchaikovsky'nin 'Keman Konçertosu' ile 'Dördüncü Senfoni'si yorumlanacak.
 
Köklü orkestra, 'Cumhuriyet Haftası' konserini 26 Ekim'de Gazi Konser Salonu'nda verecek. Şef Burak Tüzün yönetimindeki CSO, piyanist Yeşim Gökalp ile aynı sahneyi paylaşacak. Konserde, Faik Canselen'in 'Köy Düğünü', Francis Poulenc'in 'piyano konçertosu', Richard Addinsell'in 'Varşova Konçertosu' ve Ippolitov Ivanov'un 'Türk Fragmanları' seslendirilecek.
 
II. Mahmut devrinde 'Mızıka-ı Hümayun' adı ile kurulan ve 1924'te Atatürk'ün isteği ile Ankara'ya taşınarak 1932'de 'Riyaset-i Cumhur Filarmoni Orkestrası' adını alan orkestra, Atatürk'ü 9 Kasım'da anacak.
 
CSO'nun Gazi Konser Salonu'ndaki Atatürk'ü Anma Konseri'nde keman sanatçısı Sevil Ulucan sahne alacak. Konserde, Felix Bartholdy Mendelssohn'un 'Keman Konçertosu' yorumlanacak.
 
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, 7 Aralık Cuma günü Can Atilla'nın 'Mevlana Oratoryosu' ile seyirci karşısına çıkacak. Konsere, Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi ev sahipliği yapacak.
 
CSO'nun her konserini kaçırmadan izleyen ve salonda ismini taşıyan bir koltuğa sahip bulunan İsmet İnönü, 14 Aralık'ta anılacak. Gazi Üniversitesi Konser Salonu'ndaki İnönü'yü Anma Konseri'nde keman sanatçısı Hüseyin Ulutaş sahne alacak.
 
Orkestrayı Şef Emin Güven Yaşlıçam'ın yöneteceği konserde, Niccolo Paganini'nin 'Keman Konçertosu' ile Johannes Brahms'ın 'İkinci Senfoni'si seslendirilecek.
 
'Yeni Yıl Konseri'

Orkestra, 2007 yılına 27 Aralık Perşembe günü Anadolu Kongre ve Gösteri Merkezi'nde vereceği 'Yeni Yıl Konseri' ile veda edecek.
 
CSO, 2008 yılının ilk konserinde Şef Rengim Gökmen yönetiminde viyolasanatçısı Ruşen Güneş ve bariton Mesut İktu eşliğinde izleyiciyle buluşacak.
 
Konserde, Necil Kazım Akses'in 'Viyola Konçertosu', 'Şiir ve Müzik-Ses ve Orkestra İçin İki Poem', 'Ölü' ve 'Sılaya Giderken' adlı eserleri ile Gustav Mahler'in 'Titan' başlıklı 'Birinci Senfoni'si seslendirilecek.
 
Orkestra, Ocak ayında piyanist Burçin Büke, viyolonsel sanatçısı Çağ Erçağ, şubatta piyanist Oxana Jablonskaya, viyolonsel sanatçısı Dmitri Jablonski, ünlü piyanist Verda Erman, keman sanatçıları Vanya Minolova ve Tuğba Tamer, piyanist Emre Elivar ve trompet sanatçısı Cem Sevgi ileaynı sahneyi paylaşacak.
 
CSO'nun Mart ayındaki konukları, keman sanatçısı Emanuel Borok,
piyanist Muhiddin Dürrüoğlu Demiriz ile Cedrik Tiberghein, viyolonsel sanatçısı Daniel Muller Schot ve keman sanatçısı Anna M. Staskiewicz olacak.
 
İdil Biret nisanda CSO'nun konuğu

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Nisan ayında dünyaca ünlü bir piyanisti, İdil Biret'i ağırlayacak.
 
Orkestrayı Şef Benoit Fromanger'in yöneteceği konserde, Biret, Robert Schumann'ın 'Piyano Konçertosu'nu yorumlayacak. Konserde, Manuel de Falla'nın 'Üç Köşeli Şapka Suiti' ile Maurice Ravel'in ünlü yapıtı 'Bolero' da seslendirilecek.
 
CSO, nisan ayında ayrıca Alto Vanesa Barkovski ve viyolonsel sanatçısı Alexander Rudin ile de aynı sahneyi paylaşacak.
 
Çocuklar, CSO sahnesinde
 
Orkestra, Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Doğuş Çocuk Orkestrası eşliğinde konser verecek. Konserde, CSO'yu Şef Rengim Gökmen yönetecek.
 
CSO, mayıs ayındaki Bahar Konseri'nde gitarist Kostas Kotsiolis'i ağırlayacak. Gençlik Haftası konserinin ardından CSO, Şef Rengim Gökmen yönetiminde sezon kapanışı özel programı ile sanatseverlerin karşısında olacak.
 
CSO konser biletleri yeni sezonda da 4 ve 8 YTL'den satışa sunulacak.


Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020