Kullanıcı Adı
Şifre
Üye olmak istiyorum!                Şifremi unuttum!
Yıl: 15
Sayı: 1771
5 Ağustos 2020 tarihinde yapılacak olan CSO Stajyer sanatçı sınavı şartnamesi hükümleri, CSO gibi standardı yüksek bir orkestraya stajyer sanatçı seçmek için yeterli midir?

Yeterlidir.
Yeterli Değildir.

Sonuçları gör

Geçmişteki Anketler 
Tavsiye Adresleri
Birden fazla adresi enter tuşunu kullanarak alt alta ekleyebilirsiniz.
 
E-Posta Adresiniz
Adınız Soyadınız
Notunuz
 
 
Şu an 26 müzisyen gazete okuyor
 
 
Haberler
 
 

Dünya birincisi genç arpçimiz Merve Kocabeyler, bir arp sahibi olabilmek için konser veriyor - 20.02.2015İtalya, Sırbistan ve Macaristan'da uluslararası arp yarışmalarında üç kez üst üste dünya birinciliği kazanan, Salzburg Mozarteum Üniversitesi'nden aldığı lisans diplomasının ardından master eğitimi için Amsterdam Konservatuarı'nda eğitimini sürdüren  Merve Kocabeyler'in sahibi olduğu bir arp'i yok..

 

Branşında uluslararası dereceler kazanan halen yurt dışında eğitimini sürdüren Merve Kocabeyler'in bu nedenle kendisine ait bir arp'a sahip olma isteği var ve bunun için okuluna dönmeden önce bir konser organize edildi.

 

Caddebostan Kültür Merkezinde 23. Şubat. 2015 günü gerçekleşecek bu konserin biletleri gişeden değil kendisinden temin ediliyor ve arp için destek  şeklinde toplu satışlarla oluyor. Sizlerde çalışanlarınızla ya da aile çevrenizle  hem bu konseri  izlemek, hem de bu başarılı genç kıza destek olmak istemez misiniz??


Ülkemizi yurtdı
şında en iyi şekilde temsil eden genç yeteneği desteklemek isteyen sanatseverler 0544 411 80 69 numaralı telefondan bilet temin edebilirler."


Bu konser sonunda onun gelece
ğine, katkıda bulunan bir sanatsever  olabilirsiniz....

 

 

Merve Kocabeyler'in Biyografisi

 

2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde “Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni” seçilen ve bir çok uluslararası yarışmada birincilikler kazanan Merve Kocabeyler, Türkiye’nin gelecek vaad eden genç arpistleri arasında yer almaktadır.

 

4 Kasım 1990’da İstanbul’da doğan Kocabeyler, arp çalışmalarına 11 yaşında Yonca Özkan Bilenoğlu ile başladı ve lise eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda tamamladı. 2009’da tam burslu olarak kabul edildiği Salzburg Mozarteum Üniversitesi’nde Prof. Helga Storck ve Prof. Stephen Fitzpatrick ile çalışarak lisans diplomasını aldı.

 

Avrupa’da sürdürdüğü eğitimi boyunca layık görüldüğü uluslararası ödüller arasında, 2012’de “Citta di Cagliari Uluslararası Arp Yarışması”nda birincilik, 2011’de “Petar Konjovic Uluslararası Arp Yarışması”nda birincilik, 2010’da “Szeged Uluslararası Arp Yarışması”nda birincilik, Viyana’da “Franz Josef Reinl Uluslararası Arp Yarışması”nda üçüncülük, 2009’da “Uluslararası Genç Virtüözler Yarışması”nda ikincilik ödülleri bulunmaktadır.

 

Isabelle Moretti, Marisa Robles, Elisabeth Fontan-Binoche, Elinor Bennett, Fabrice Pierre, Benoit Wery, Marie-Pierre Langlamet gibi dünyaca ünlü arpistlerle, uluslararası müzik akademilerinde burslu olarak çalışma imkanı bulan Kocabeyler, ayrıca Salzburg’da değerli lavta sanatçısı Hans Brüderl ile barok repertuvar üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

 

Orkestra ile ilk konserini 17 yaşında, İstanbul Üniversitesi Senfoni Orkestrası eşliğinde, Mozart’ın Flüt Arp Konçertosu ile veren sanatçı, daha sonra Türkiye’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Kanada’da Vancouver Senfoni Orkestrası gibi orkestralar eşliğinde solist olarak konserler vermiştir.

 

Avrupa’nın bir çok ülkesinde olduğu gibi, Asya, Kuzey ve Latin Amerika’da da konserler veren genç arpist, 2011’de Vancouver’da düzenlenen Dünya Arp Kongresi’nin “Focus on Youth” adlı konser serisine seçilerek Türkiye’yi temsil etmiştir. Hemen ardından ise genç yıldız başğı altında Belgrad Uluslararası Arp Festivali’nde resital vermiştir.

 

Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından desteklenen sanatçı, bugüne dek Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Kanada’da Pasifik Senfoni Orkestrası, Brezilya’da Santa Catarina Müzik Festivali Senfoni Orkestrası gibi orkestraların arp grup şefliğini yapmıştır. Ayrıca Salzburg Filarmoni Orkestrası’nın konserlerinde düzenli olarak yer almaktadır.

 

2009’dan beri Yehudi Menuhin Live Music Now Derneği aracılığıyla, Salzburg’da düzenli olarak solo konserler vermekte olan Merve Kocabeyler, 2013’te tam burslu olarak kabul edildiği Amsterdam Konservatuvarı’nda master çalışmalarını Prof. Erika Waardenburg ile sürdürmekte olup, Eczacıbaşı Vakfı Müzik Bursu ile desteklenmektedir.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005-2020